2024. 08. 31. szombat
Bella, Erika
: 393 Ft   : 354 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Közvetlen kínai kapcsolatok: új járatok Hszian és Csengtu városokba

Közvetlen kínai kapcsolatok: új járatok Hszian és Csengtu városokba
Budapest Airport  |  2020. 01. 17., 09:18
Közvetlen kínai kapcsolatok: új járatok Hszian és Csengtu városokba

Alig több mint fél évvel a Sanghaj-Budapest járat elindítása után a China Eastern és a Shanghai Airlines bejelentette: a kiemelkedő keresletre való tekintettel erősíti a légiösszeköttetést két további kínai város útba ejtésével. Az immár napi rendszerességgel közlekedő Budapest-Sanghaj járat heti 2-2 alkalommal Hszian és Csengtu repülőterén is vesz fel utasokat.

A China Eastern bejelentette: a Shanghai Airlines légitársasággal közösen heti két-két új járatot indít a Sanghaj-Budapest légi összeköttetés kiegészítéseként, Hszian és Csengtu városába. A hátterében az óriási kereslet áll: 2019-ben Kína és Magyarország között 220 000 légi utas közlekedett, ami az előző évhez képest 18%-os, az elmúlt öt év alatt pedig 180%-os növekedést jelent.

Az új járatok egész évben közlekednek, így a Sanghaj-Budapest, és Peking-Budapest járatokkal együtt már négy közvetlen, télen-nyáron elérhető légiösszeköttetés közül választhatnak az utasok Kína irányába. A mostani bővítéssel a Shanghai Airlines fedélzetén elérhető ülőhelyek száma több mint kétszeresére, évi 89 ezerről évi több mint 200 ezerre ugrik.

Csengtu és Hszian városai egyaránt a kereskedelmi selyemúton helyezkednek el, ezáltal a turizmus mellett a gazdasági és üzleti kapcsolatokat előremozdíthatja az új járatok elindítása. Az egyre élénkülő keresletnek és kínálatnak köszönhetően az útvonalat kiszolgáló utasszállító repülőgépek jelentős légi teheráru forgalmat bonyolíthatnak le; a repülőgép rakterében szállított áru mennyisége akár 25 tonnát is jelenthet járatonként és irányonként. 

Az újonnan elindított járatokkal együtt a magyar főváros repülőtere kínai légiösszeköttetések tekintetében toronymagasan vezeti a régiós listát: a Budapest Airport Kelet-Közép-Európa legkiterjedtebb útvonalhálózatát kínálja Magyarország és Kína között, 35%-kal több ülőhelyet kínálva, mint a prágai repülőtér.

Forrás: BUD

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 07. 30., 09:00
Bár napjainkban a szerepe már jelentősen csökken, a Panavia program során kifejlesztett repülőgép még mindig első vonalbeli csapásmérőnek számít. A prototípus fél évszázaddal ezelőtt emelkedett először a levegőbe.
2024. 08. 05., 09:15
Már korábban is hírt adtunk lapunkon arról, hogy hazánkhoz hasonlóan Hollandia és Ausztria is az Embraer új katonai szállító repülőgépét, a C-390-est szerezné be kiöregedő Hercules flottájuk cseretípusaként. A tervekből Farnborough-ban lett konkrétum.
2024-08-20 21:30:00
Augusztus 20-án már hagyomány, hogy az államalapítás ünnepének részeként - a tisztavatást követően - légiparádét rendeznek Budapesten. Nem volt ez másképp idén sem: a Magyar Légierő merev- és forgószárnyas típusai különböző kötelékekkel és szóló bemutatókkal készültek az eseményre.
2024-08-13 15:48:44
Hosszas előkészítő munkálatok után, idén ősszel elkezdik felújítani a kecskeméti MH Egészségügyi Központ Repülőorvosi, Alkalmasságvizsgáló és Gyógyító Intézet barokamrája műszaki vezérlését.
2024-08-06 12:54:34
A Puma vadászezred gyásznapjának 80. évfordulójára emlékezve, 2024. augusztus 7-én, szerda délelőtt, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár 3 gépes Gripen köteléke tisztelgő repülést hajt végre a Kereki – Balaton – Balatonalmádi – Veszprém-Jutas repülőtér – Káld – Kenyeri repülőtér – Fertőszentmiklós – Sopron útvonalon.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 08. 30., 10:52
Ezekben a napokban célegyenesbe érkezik a 29. börgöndi repülőnap szervezése, a vármegye hosszú ideje legnépesebb rendezvénye szeptember 8-án, vasárnap várja látogatóit.
2024. 08. 28., 09:31
Az 1975 decemberében érkezett HA-YLR lajstromjelű Jak-40-es a típus első példánya volt Magyarországon, korábban magyar pilóta ilyen gépen nem repült.
2024. 08. 22., 10:14
Akárcsak az F-14-es, ez a két légcsavaros-gázturbinás gép is a Grumman gyártósorairól került le a hatvanas évek derekán.
2024. 08. 16., 11:46
Látványos és élménydús programokkal készül a Szent István-napi rendezvénysorozatra a Magyar Honvédség: a hagyományokhoz híven a tisztavatás után légi parádét tartanak a Parlamentnél, míg a Városligetben a legkorszerűbb haditechnikai eszközöket tekinthetik meg három napon keresztül az érdeklődők.

  Legfrissebbek most

Mint ahogy arról korábban már lapunkon is beszámoltunk, a horvát példát követve, Szerbia is a francia Dassault Rafale típusával modernizálná légierejét. A terv most úgy tűnik, meg is valósul.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.