2024. 09. 03. kedd
Hilda
: 393 Ft   : 356 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Kína új levegő-levegő rakétát tesztel

Kína új levegő-levegő rakétát tesztel
JETfly  |  2016. 12. 07., 14:28

Kínai internetes fórumokon fellelhető képek alapján a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg légiereje új légiharc rakétát tesztel.

  • Új légiharc rakéta volt látható egy kínai J-16-oson
  • A fotót azóta már törölték is a kínai fórumokról
  • Az orrkúp kialakítása alapján valószínűleg aktív radar-vezérlésű lehet a rakéta

A Weibo-n november 20-án megjelent fotókon a J-16-os kétüléses vadászgépen egy eddig nem látott levegő-levegő rakéta látható. A megjelenés után nem sokkal a fotót egyébként törölték a közösségi oldalról.

A kínai haderővel foglalkozó szakértő, Henri Kenhmann szerint a kérdéses rakéta nagy valószínűséggel korai előrejelző, illetve tankergépek ellen szolgál. Ezt látszik megerősíteni a rakéta mérete – hossza 5,8 méter, átmérője 300 mm és a levegőbeömlők hiánya arra utal, hogy szilárd lőporos hajtóműve van.

A csak hátsó elhelyezésű kormányszervek alapján feltűnő a hasonlóság az amerikaiak Next-Generation Missile/NGM (korábbi elnevezésén Joint Dual-Role Air Dominance Missile/JDRADM), azóta költségvetési okokból törölt programjában kifejlesztett fegyverhez.

Az orrkúp kialakítása alapján valószínűleg aktív radar-vezérlésű lehet a rakéta. Az alsó-hátsó részen látható kialakítás infravörös-érzékelő beépítését sejteti, azonban a képek minősége nem kedvez a pontosabb analízisnek.

Az orrész mögötti, annál valamivel hosszabb hengeres részben lehet elhelyezve az irányítóegység, a közelségi gyújtó és az energiaellátó egység. A hátsó részen megfigyelhető négy egyenlő nagyságú rés valószínűleg az irányítás antennái és a rádiógyújtó lehetnek.

Az e mögötti rész lehet a harci rész, mely típusa és mérete nem ismert – ami pedig e mögött van, az nyilván maga a rakétahajtómű.

Forrás: Jane's

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 07. 30., 09:00
Bár napjainkban a szerepe már jelentősen csökken, a Panavia program során kifejlesztett repülőgép még mindig első vonalbeli csapásmérőnek számít. A prototípus fél évszázaddal ezelőtt emelkedett először a levegőbe.
2024. 08. 05., 09:15
Már korábban is hírt adtunk lapunkon arról, hogy hazánkhoz hasonlóan Hollandia és Ausztria is az Embraer új katonai szállító repülőgépét, a C-390-est szerezné be kiöregedő Hercules flottájuk cseretípusaként. A tervekből Farnborough-ban lett konkrétum.
2024-08-28 10:30:49
Megérkezett a KLM amszterdami bázisára a holland királyi légitársaság első Airbus A321neo típusú repülőgépe. A keskenytörzsű, főként európai járatokat teljesítő repülőgép a legújabb technológiát képviseli, alacsonyabb fogyasztású és károsanyag-kibocsátású, mint az eddigi repülőgépek.
2024-08-26 13:42:43
Az olimpikonok után, augusztus 28. és szeptember 8. között a paralimpikonoké lesz a főszerep Párizsban, ahol 39 magyar sportoló képviseli hazánkat 13 sportágban. Őket a Wizz Air menetrend szerinti járatával, a Team Hungary dizájnt viselő repülőgéppel repíti a francia fővárosba augusztus 25-én és 26-án, majd a játékok után vissza Budapestre.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 09. 03., 11:32
Második alkalommal rendeztek sikeres reptérnapot a kiskunfélegyházi repülőtéren a napokban.
2024. 08. 30., 10:52
Ezekben a napokban célegyenesbe érkezik a 29. börgöndi repülőnap szervezése, a vármegye hosszú ideje legnépesebb rendezvénye szeptember 8-án, vasárnap várja látogatóit.
2024. 08. 28., 09:31
Az 1975 decemberében érkezett HA-YLR lajstromjelű Jak-40-es a típus első példánya volt Magyarországon, korábban magyar pilóta ilyen gépen nem repült.
2024. 08. 22., 10:14
Akárcsak az F-14-es, ez a két légcsavaros-gázturbinás gép is a Grumman gyártósorairól került le a hatvanas évek derekán.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.