2024. 09. 05. csütörtök
Lőrinc, Viktor
: 393 Ft   : 354 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Szu-57-eseket videóztak Szíriában

Szu-57-eseket videóztak Szíriában
JETfly  |  2018. 02. 23., 15:44
Szu-57-eseket videóztak Szíriában

Oroszország ötödik generációs harci repülőgépe, a Szu-57-es egyike azon típusoknak, melyet repülős berkekben kiemelt figyelem övez: mikor áll hadrendbe, milyen fegyvereket hordoz majd, mikor kapja meg az új hajtóművet stb. mind-mind olyan kérdések, melyek naponta visszaköszönnek a repülős fórumokon.

Konkrétumok híján mi most nem ezekre próbálunk választ adni, hanem egy friss videót mutatunk, mely alapján kijelenthető, hogy az Orosz Légi és Kozmikus erők új típusa is megjelent Szíriában. 2018. február 21-én, a koraesti órákban videózták le és került nyilvánosságra az a felvétel, melyen az 509 és 511 oldalszámú példányok érkeznek Szíriába, az orosz kontingensnek otthont adó Hmejmim légibázisra. Rögtön el is indult a hírfolyamokban a találgatás, hogy miféle lépés ez az orosz fél részéről, hiszen a típus még nem áll hadrendben, sorozatgyártása sem indult még el az Amur menti komszonolszki repülőgépgyárban, ráadásul akár veszteséglistára is kerülhet a repülőgép, mint ahogy egyéb típusok esetében volt már erre példa az oroszok szíriai kitelepülése során.

 

Az eltelt 1-2 napban ugyanakkor már több felületen lehetett olvasni, hogy a Szu-57-esek szíriai megjelenése egyértelműen reklám és marketing fogás, Oroszország szeretné megmutatni, hogy a negatív vélemények ellenére igenis életképes az ötödik generációs projektje, vannak elkészült prototípusai, hamarosan pedig várható az előszéria legyártásának megkezdése is. Azt se felejtsük el, hogy február 23-án a haza védőinek napját ünnepli Oroszország, mely országszerte ünnepi megemlékezések sorozatát jelenti, és ez bizonyára a kitelepült állományok, így a Hmejmim légibázison állomásozó kontingens esetében sem lesz másképp. Jó dolog, ha van mit megmutatni. Ráadásul, hírek szerint a két Szu-57-es mellett 4 Szu-35Sz, 4 Szu-25-ös és egy A-50U légtérellenőrző repülőgép is érkezett Szíriába. A marketingfogás mellett vélhetően a tesztelés lesz a másik fő célja a Szu-57-esek szíriai megjelenésének, ami egy szériagyártás előtt álló típus esetében kiemelt fontosságú, ráadásul nem is a megszokott, hazai körülmények között tesztelhetik a gépet, hanem szíriai viszonyok között.

Fegyverindítási tesztet még nem láttunk, de a Szu-57-es kapcsán az elmúlt időszakban újdonság volt az új, "30"-as hajtómű tesztje, melyről fotók és videók is nyilvánosságra kerültek. A többek között nagyobb tolóerőt és gazdaságosabb üzemeltetést lehetővé tevő új erőforrás első, sikeres repülési tesztjét 2017 decemberében teljesítették Zsukovszkijban, a 052-es példányon (bal oldali hajtómű). Optimista jóslatok szerint az új hajtómű gyártására 2020-tól kerülhetne sor. 2018-ban várhatóan aláírják az első 12 darab előszériás Szu-57-es megvásárlásáról szóló szerződést, melyet követően az első két példányt 2019-ben leszállíthatják.

 

A szíriai eseményeket továbbra is figyelemmel követjük, ha nyilvánosságra kerülnek friss fotók, videók, mutatni fogjuk Olvasóinknak!

Forrás: https://theaviationist.com

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:

Még több friss hír

2024. 08. 21., 09:00
A Magyar Légierőn belül jelentős fejlesztések zajlanak, néhány év alatt minőségben és mennyiségben egyaránt komoly technika érkezett be és a folyamat még nem ért véget. Ezek üzemeltetéséhez természetesen rengeteg, magasan képzett fiatalra is szükség van.
2024. 07. 30., 09:00
Bár napjainkban a szerepe már jelentősen csökken, a Panavia program során kifejlesztett repülőgép még mindig első vonalbeli csapásmérőnek számít. A prototípus fél évszázaddal ezelőtt emelkedett először a levegőbe.
2024. 08. 05., 09:15
Már korábban is hírt adtunk lapunkon arról, hogy hazánkhoz hasonlóan Hollandia és Ausztria is az Embraer új katonai szállító repülőgépét, a C-390-est szerezné be kiöregedő Hercules flottájuk cseretípusaként. A tervekből Farnborough-ban lett konkrétum.
2024-08-28 10:30:49
Megérkezett a KLM amszterdami bázisára a holland királyi légitársaság első Airbus A321neo típusú repülőgépe. A keskenytörzsű, főként európai járatokat teljesítő repülőgép a legújabb technológiát képviseli, alacsonyabb fogyasztású és károsanyag-kibocsátású, mint az eddigi repülőgépek.
2024-08-26 13:42:43
Az olimpikonok után, augusztus 28. és szeptember 8. között a paralimpikonoké lesz a főszerep Párizsban, ahol 39 magyar sportoló képviseli hazánkat 13 sportágban. Őket a Wizz Air menetrend szerinti járatával, a Team Hungary dizájnt viselő repülőgéppel repíti a francia fővárosba augusztus 25-én és 26-án, majd a játékok után vissza Budapestre.
2024-08-20 21:30:00
Augusztus 20-án már hagyomány, hogy az államalapítás ünnepének részeként - a tisztavatást követően - légiparádét rendeznek Budapesten. Nem volt ez másképp idén sem: a Magyar Légierő merev- és forgószárnyas típusai különböző kötelékekkel és szóló bemutatókkal készültek az eseményre.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 09. 04., 10:14
A tegnapi napon a megszokott helyszínen, a Gyöngyös melletti pipishegyi repülőtéren kezdetét vette a Magyar Honvédség hagyományos őszi kutató-mentő gyakorlata, az Air Wolf Hunting.
2024. 09. 03., 11:32
Második alkalommal rendeztek sikeres reptérnapot a kiskunfélegyházi repülőtéren a napokban.
2024. 08. 30., 10:52
Ezekben a napokban célegyenesbe érkezik a 29. börgöndi repülőnap szervezése, a vármegye hosszú ideje legnépesebb rendezvénye szeptember 8-án, vasárnap várja látogatóit.
2024. 08. 28., 09:31
Az 1975 decemberében érkezett HA-YLR lajstromjelű Jak-40-es a típus első példánya volt Magyarországon, korábban magyar pilóta ilyen gépen nem repült.

  Legfrissebbek most

Ritkán látott viharokkal és vitákkal övezett a legújabb amerikai vadászbombázó típus - már a fejlesztési tervek bejelentésének első pillanatától fogva.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.