2025. 04. 28. hétfő
Valéria
: 406 Ft   : 358 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Levegőben az első mianmari JF-17 Thunder

Levegőben az első mianmari JF-17 Thunder
JETfly  |  2017. 06. 22., 12:06

A napokban több kínai hírportálon fotók jelentek meg arról, hogy a kínai Chengdu Aircraft Industry Corporation (CAC) vállalat területén megkezdődött az első, Mianmarnak szánt JF-17 Thunder berepülési programja.

  • Mianmar 2015 júniusában rendelhette meg a JF-17 Thundert
  • Fotók szerint megkezdődött az első mianmari JF-17 Thunder berepülési programja
  • A JF-17 Thunder akár Mianmarban is készülhetne a jövőben

Mint ismeretes, a kínai-pakisztáni kooperációban készülő gépek a kínai CAC és a pakisztáni Pakistan Aeronautical Complex (PAC) együttműködésével készülnek. Napjainkig csak a Pakisztáni Légierő rendelt a típusból, ez idáig közel 80 példány került átadásra, melyek nem kevesebb, mint 4 repülőszázad állományába kerültek. Tervek szerint az ország legalább 150 JF-17-es hadrendbe állításával számol.  Meg nem erősített információk szerint, a Mianmari Légierő 2015 júniusában rendelte meg a típust, vélhetően 16 példányt vásároltak, közel 260-300 millió dollár értékben. Az első mianmari JF-17-esek még ez év végéig átadásra kerülnek.

A Jane’s információi szerint, a repülőgépek a Block II-es verziók lesznek, melyek már légiutántölthetőek és fejlettebb elektronikát kaptak. Az új típussal Mianmar a már lassan kiöregedő F-7M Airguard és az A-5 Fantanokat váltja majd le, melyeket még az 1990-es években szereztek be Kínától. Szakértők szerint a kínai gépek vásárlása logikus döntés volt, mert ez idáig is Kína nyújtott segítséget a Mianmari Légierőnek.

Arról egyelőre még nincs információ, hogy a későbbiekben az ország rendszeresíti-e a jóval modernebb Block III-as verziót is, melyek gyártása a tavalyi évtől a PAC kamrai üzemének területén zajlik. Korábban arról is tárgyaltak a felek, hogy megteremthetik annak lehetőségét is, hogy Mianmarban készülhessen licenszben a JF-17-es, annak is a Block III-as verziója, mely már aktív fázisvezérelt radarral, sisakcélzóval és fejlett fedélzeti rendszerekkel rendelkezik. 

Forrás: armstrade.org

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 07., 17:00
Az F-35-ös program partnerországai között Norvégia lett az első, melynek teljessé vált az ötödik generációs harci repülőgép flottája: a két utolsó példányt a napokban adta át az amerikai gyártó.
2025-04-15 12:13:17
Az egyre gyakrabban jelentkező, szélsőséges időjárási jelenségek komoly kihívást jelentenek a légi közlekedésben és a légiforgalmi irányításban, különösen a nyári időszakban. Az egyre szeszélyesebb időjárás negatív hatásainak mérséklésére a HungaroControl szorosabb együttműködésbe kezdett hazánk meteorológiai szolgáltatójával, a HungaroMet-tel.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 04. 23., 10:29
A NASAMS rendszer rakétatöltése precizitást és összehangolt csapatmunkát igényel.
2025. 04. 22., 15:23
Délutáni és esti kiképzési gyakorlatot tart a kecskeméti repülődandár kedden, szerdán és csütörtökön - közölte a Magyar Honvédség vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár a közösségi oldalán.
2025. 04. 22., 14:00
Világszerte több tucatnyi olyan telep található, ahol kiérdemesült, vagy leállított repülőgépeket tárolnak alkatrészbányaként, illetve a légiforgalomba visszatérés reményében.
2025. 04. 10., 09:43
Az amerikai haditengerészet utolsó hagyományos meghajtású repülőgép-hordozóját, az egykori USS John F. Kennedyt – becenevén Big Johnt - 2007-ben vonták ki a hadrendből.

  Legfrissebbek most

India még 2023-ban döntött arról, hogy kiöregedő MiG-29K flottáját a Rafale hajófedélzeti változatával, a Rafale M-mel váltja le. A kormányközi megállapodás aláírására 2025. április 28-án került sor Új-Delhiben, melynek eredményeként India lesz a típus első külföldi üzemeltetője.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.