2024. 09. 03. kedd
Hilda
: 393 Ft   : 356 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Tyndall légibázis - Élet a hurrikán után

Tyndall légibázis - Élet a hurrikán után
JETfly  |  2018. 10. 17., 12:57
Tyndall légibázis - Élet a hurrikán után

Mint ahogy azt már több felületen olvasni lehetett, a Michael hurrikán súlyos károkat okozott az Amerikai Légierő Florida államban található Tyndall légibázisán: a hurrikán teljesen letarolta a létesítményt, lényegében nem maradt ép hangár, kiszolgáló épület és a Raptor flotta is komolyan érintett.

Az elmúlt napokban a Tyndall légibázison állomásozó és a hurrikán során megrongálódott F-22-esek voltak a hírek főszereplői: az elsődleges információk szerint a bázison állomásozó Raptor flottából 33-at tudtak áttelepíteni első körben a Wright-Patterson légibázisra, melyek mai hírek alapján a továbbiakban a Langley bázisról fognak üzemelni. Az Amerikai Légierő nem közölte, hogy pontosan hány Raptor sérült meg a viharban, így a kár mértéke sem ismert: meg nem erősített információk szerint 20 db alatt van a sérült F-22-esek száma, egyelőre az sem ismert, hogy milyen mértékben sérültek a gépek, javíthatóak-e. A bázison ragadt ötödik generációs repülőgépeket azért nem tudták időben áttelepíteni, mert nem voltak repülőképes állapotban.

A légierő részéről zajlik a Tyndall légibázison hátrahagyott állapotok felmérése, ezek alapján bizakodóak, hogy belátható időn belül sikerül újraépíteni és újra megindulhatnak a repülések is. A munkálatok már a második szakaszba léptek, melynek során a mai napon a pilóták, műszakiak, repülőtéri dolgozók és hozzátartozóik bejuthattak a lakóépületekbe, ahol az otthonaikban, egyéb tulajdonakban esett károkat is felmérhetik. A légibázisra öt napon keresztül, meghatározott időpontokban léphetnek be, komoly biztonsági előírások mellett. Folyamatosan zajlik a terület megtisztítása, rengeteg a törmelék, a leszakadt villanyvezeték és a megsérült épület, jelenleg a rövidtávú megtisztítási terv alapján haladnak, a távlati tervek, visszatelepülési időpontok egyelőre nem ismertek.

 

Forrás: https://defence-blog.com

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 07. 30., 09:00
Bár napjainkban a szerepe már jelentősen csökken, a Panavia program során kifejlesztett repülőgép még mindig első vonalbeli csapásmérőnek számít. A prototípus fél évszázaddal ezelőtt emelkedett először a levegőbe.
2024. 08. 05., 09:15
Már korábban is hírt adtunk lapunkon arról, hogy hazánkhoz hasonlóan Hollandia és Ausztria is az Embraer új katonai szállító repülőgépét, a C-390-est szerezné be kiöregedő Hercules flottájuk cseretípusaként. A tervekből Farnborough-ban lett konkrétum.
2024-08-28 10:30:49
Megérkezett a KLM amszterdami bázisára a holland királyi légitársaság első Airbus A321neo típusú repülőgépe. A keskenytörzsű, főként európai járatokat teljesítő repülőgép a legújabb technológiát képviseli, alacsonyabb fogyasztású és károsanyag-kibocsátású, mint az eddigi repülőgépek.
2024-08-26 13:42:43
Az olimpikonok után, augusztus 28. és szeptember 8. között a paralimpikonoké lesz a főszerep Párizsban, ahol 39 magyar sportoló képviseli hazánkat 13 sportágban. Őket a Wizz Air menetrend szerinti járatával, a Team Hungary dizájnt viselő repülőgéppel repíti a francia fővárosba augusztus 25-én és 26-án, majd a játékok után vissza Budapestre.
2024-08-20 21:30:00
Augusztus 20-án már hagyomány, hogy az államalapítás ünnepének részeként - a tisztavatást követően - légiparádét rendeznek Budapesten. Nem volt ez másképp idén sem: a Magyar Légierő merev- és forgószárnyas típusai különböző kötelékekkel és szóló bemutatókkal készültek az eseményre.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 09. 03., 11:32
Második alkalommal rendeztek sikeres reptérnapot a kiskunfélegyházi repülőtéren a napokban.
2024. 08. 30., 10:52
Ezekben a napokban célegyenesbe érkezik a 29. börgöndi repülőnap szervezése, a vármegye hosszú ideje legnépesebb rendezvénye szeptember 8-án, vasárnap várja látogatóit.
2024. 08. 28., 09:31
Az 1975 decemberében érkezett HA-YLR lajstromjelű Jak-40-es a típus első példánya volt Magyarországon, korábban magyar pilóta ilyen gépen nem repült.
2024. 08. 22., 10:14
Akárcsak az F-14-es, ez a két légcsavaros-gázturbinás gép is a Grumman gyártósorairól került le a hatvanas évek derekán.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.