2024. 09. 02. hétfő
Dorina, Rebeka
: 393 Ft   : 355 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Budapestre érkezett az első Airbus A321neo

Budapestre érkezett az első Airbus A321neo
JETfly  |  2019. 03. 08., 12:07
Budapestre érkezett az első Airbus A321neo

A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő, valamint Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága 2019. március 7-én, Hamburgban átvette az első Airbus A321neo repülőgépét, mely a 256 repülőgépet tartalmazó rendelésállományának első darabja.

A Pratt & Whitney GTF hajtóművekkel ellátott, új generációs Airbus A321neo a ma elérhető legszélesebb egyfolyosós kabinnal rendelkező, 239 üléssel felszerelt repülőgép. A legmodernebb mai technológiával érkező repülőgép maximális rugalmasságot és üzemanyag-hatékonyságot, valamint alacsony üzemeltetési költségeket biztosít a Wizz Air számára.

A Wizz Air jelenleg 109 darab Airbus A321 és A320 repülőgépből álló flottát üzemeltet Európa-szerte. Ez az új repülőgép a magyar lajstromjel alatt jegyzett 100. repülőgép. A vállalat a 256 darab Airbus neo repülőgépre leadott rendelésével a típuscsalád legnagyobb vásárlójává vált, miközben a neo modellek mellett további 5 darab A321ceo gépre is megrendelést adott.

Az Airbus A321neo a legújabb technológiát képviseli a légiközlekedésben. A gép új generációs hajtóművei és a kabintér iparági referenciát jelentő újításai együttesen csaknem 20 százalékos üzemanyag-megtakarítást biztosítanak. Az Airbus neo környezetvédelmi szempontból is a világ élvonalához tartozik: zajterhelése közel 50 százalékkal alacsonyabb a korábbi modellekéhez képest, valamint nitrogén-oxid-kibocsátása is 50 százalékkal kisebb az elődeihez viszonyítva.

A Wizz Air az európai légiközlekedés egyik leginnovatívabb légitársasága; folyamatosan megújul a fogyasztói interakciós platformja, valamint a légitársaság a legújabb megoldásokat alkalmazza a vállalat üzemeltetése során is. Ennek egyik legjobb példája az átvett Airbus A321neo repülőgép. Ezen innováció első haszonélvezője, Magyarország, Budapest, mivel 2019-ben ide érkezik az első hét Airbus A321neo.

Az átvett repülőgép március 8-án, Budapest és Róma–Fiumicino között áll forgalomba. A következő hónapokban összesen hét Airbus A321neo érkezik a Wizz Air legnagyobb bázisára, Budapestre, ahonnan először London–Lutonba, Alicante-be, Barcelonába, Lisszabonba, Eindhovenbe, Madridba, Tel-Avivba, Frankfurtba, Malmöbe, illetve Berlinbe szállít majd utasokat.

Képgaléria megtekintése (10 db kép)

Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója elmondta: „Ma új fejezet nyílik a Wizz Air történetében. Büszkén üdvözöljük folyamatosan bővülő flottánkban az első GTF hajtóművel felszerelt Airbus A321neo repülőgépet, amely a világ legnagyobb volumenű Airbus-rendelésének első leszállított, és a magyar lajstromjel alatt jegyzett repülőgépek 100. darabja. Meggyőződésünk, hogy az A321neo-val újra szintet lép a WIZZ, miközben folytatja iparági szinten is gyors növekedését Európa-szerte, és azon túl is. A legkorszerűbb technológiát képviselő új repülőgép lehetővé teszi, hogy a Wizz Air az egyik legzöldebb légitársasággá váljon. Az A321neo tovább csökkenti üzemeltetési költségeinket is, ami szintén kulcsfontosságú a jelenlegi makrogazdasági környezetben, és biztosítja, hogy mi maradjunk a legalacsonyabb viteldíjakat kínáló és a legalacsonyabb egységköltséggel dolgozó szolgáltató Európában. A Wizz Air célja, hogy tovább növelje a légiközlekedés iránti keresletet Közép- és Kelet-Európában azzal, hogy a legalacsonyabb viteldíjakon a legmagasabb színvonalú fedélzeti kiszolgálást nyújtja utasainak az iparág egyik legfiatalabb repülőgépflottájával.”

Christian Scherer, az Airbus kereskedelmi igazgatója elmondta: „Gratulálunk az első repülőgép átvételéhez a Wizz Airnek, az A321neo típusú gépeink legnagyobb vásárlójának. Büszkék vagyunk rá, hogy költség- és üzemanyaghatékony A321neo modellek kulcsszerepet játszanak a Wizz Air növekedési stratégiájának megvalósításában.”

Rick Deurloo, a Pratt & Whitney értékesítésért, marketingért és ügyfélszolgálatért felelős senior alelnöke elmondta: „Nagyra értékeljük a Wizz Air részéről a hajtóműveinkbe és szolgáltatásainkba vetett bizalmát, illetve büszkék vagyunk a légitársaság alapítása óta kiépített szoros együttműködésünkre. Megtiszteltetés, hogy közösen ünnepelhetjük ezt a mai, mérföldkőnek is számító eseményt, és biztosak vagyunk benne, hogy az iparágban vezető szerepet betöltő GTF technológia még hosszú éveken át számottevő üzemanyag-megtakarítást és környezetkímélő működést biztosít majd a Wizz Airnek.”

Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója elmondta: „A Budapest Airport büszkén üdvözli a Wizz Air legújabb, Airbus A321neo típusú repülőgépének forgalomba állítását a magyar fővárosban. Ez a típus a maga kategóriájában a legkorszerűbb, a legtakarékosabb és egyben a legcsendesebb repülőgép. Ennek a modern repülőgépnek a csatlakozása a ferihegyi flottához hozzásegít bennünket a légiközlekedés környezeti hatásainak optimalizáláshoz, csökkenti a károsanyag-kibocsátást, és minimálisra szorítja a zajterhelést a repülőtér környékén. A Wizz Air aktív tagja a GreenAirport programunknak, amellyel igyekszünk összhangba hozni a légiközlekedést a környezet megóvásával. Azt is fontos megemlíteni, hogy a Wizz Air kiemelkedő szerepet játszott és játszik a magyarországi turizmus fejlődésében, az egyik legfontosabb szereplő a budapesti repülőtér forgalomnövekedésében.”

Eamon Forbes, a repülőgépet a Wizz Air számára lízingelő FPG Amentum vállalat kereskedelmi igazgatója elmondta: „Az FPG Amentum örömmel működik együtt a Wizz Airrel a légitársaság első neo repülőgépének átvételében. Az FPG Amentum történetében szintén ez az első neo, a Wizz Airrel folytatott együttműködésünk keretében pedig összesen a hetedik repülőgép. A közeljövőben reményeink szerint tovább mélyítjük nagyra értékelt és eredményes múltra visszatekintő együttműködésünket.”

A Wizz Airről

A Wizz Air Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága, jelenleg 109 db Airbus A320 és A321 típusú repülőgépből álló flottát üzemeltet, több mint 600 útvonalat kínál 25 bázisról, 146 célállomásra, 44 országban. A Wizz Airnél mintegy 4 500 szakember biztosítja a magas színvonalú szolgáltatást és a nagyon alacsony árakat, aminek köszönhetően 2018-ban 34 millió utas választotta a légitársaságot. A Wizz Airt a Londoni Értéktőzsdén jegyzik “WIZZ” kóddal, szerepel az FTSE 250 és az FTSE All-Share tőzsdei indexekben. A Wizz Air rendelkezik a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) üzemeltetés-biztonsági auditjának (IOSA) regisztrációjával, ami a légiközlekedési iparág legmeghatározóbb biztonsági elismerése. A légitársaság a közelmúltban az elérhető legmagasabb, 7 csillagos biztonsági minősítést kapta a világ légitár-saságainak biztonságát és szolgáltatásait értékelő AirlineRatings.com felmérésében, 2017-ben pedig Az Év Európai Légitársasága címmel tüntette ki a neves Aviation 100 kiadvány, amely a légi ipar kiemelkedő teljesítményű szereplőit díjazza.

Forrás: Wizz Air

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 07. 30., 09:00
Bár napjainkban a szerepe már jelentősen csökken, a Panavia program során kifejlesztett repülőgép még mindig első vonalbeli csapásmérőnek számít. A prototípus fél évszázaddal ezelőtt emelkedett először a levegőbe.
2024. 08. 05., 09:15
Már korábban is hírt adtunk lapunkon arról, hogy hazánkhoz hasonlóan Hollandia és Ausztria is az Embraer új katonai szállító repülőgépét, a C-390-est szerezné be kiöregedő Hercules flottájuk cseretípusaként. A tervekből Farnborough-ban lett konkrétum.
2024-08-20 21:30:00
Augusztus 20-án már hagyomány, hogy az államalapítás ünnepének részeként - a tisztavatást követően - légiparádét rendeznek Budapesten. Nem volt ez másképp idén sem: a Magyar Légierő merev- és forgószárnyas típusai különböző kötelékekkel és szóló bemutatókkal készültek az eseményre.
2024-08-13 15:48:44
Hosszas előkészítő munkálatok után, idén ősszel elkezdik felújítani a kecskeméti MH Egészségügyi Központ Repülőorvosi, Alkalmasságvizsgáló és Gyógyító Intézet barokamrája műszaki vezérlését.
2024-08-06 12:54:34
A Puma vadászezred gyásznapjának 80. évfordulójára emlékezve, 2024. augusztus 7-én, szerda délelőtt, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár 3 gépes Gripen köteléke tisztelgő repülést hajt végre a Kereki – Balaton – Balatonalmádi – Veszprém-Jutas repülőtér – Káld – Kenyeri repülőtér – Fertőszentmiklós – Sopron útvonalon.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 08. 30., 10:52
Ezekben a napokban célegyenesbe érkezik a 29. börgöndi repülőnap szervezése, a vármegye hosszú ideje legnépesebb rendezvénye szeptember 8-án, vasárnap várja látogatóit.
2024. 08. 28., 09:31
Az 1975 decemberében érkezett HA-YLR lajstromjelű Jak-40-es a típus első példánya volt Magyarországon, korábban magyar pilóta ilyen gépen nem repült.
2024. 08. 22., 10:14
Akárcsak az F-14-es, ez a két légcsavaros-gázturbinás gép is a Grumman gyártósorairól került le a hatvanas évek derekán.
2024. 08. 16., 11:46
Látványos és élménydús programokkal készül a Szent István-napi rendezvénysorozatra a Magyar Honvédség: a hagyományokhoz híven a tisztavatás után légi parádét tartanak a Parlamentnél, míg a Városligetben a legkorszerűbb haditechnikai eszközöket tekinthetik meg három napon keresztül az érdeklődők.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.