A tavalyi Európai Repülőszimulátor Bajnokság győztes csapat, a RvE (Reservoirs virtual Elite) tagjai értékes nyereményekkel tértek haza. A sok ajándék közül talán legjobban annak a lehetőségnek örültek, hogy a következő verseny után, idén, látogatást tehetnek az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison.
Foxter és Paploo szeptember 11-én érkeztek Kecskemétre az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Virtuális Repülőbázis pilótáival. A vendégeket Molnár „Motiba” Tibor és Szatmári „Szatyi” László várta és kísérte a nap folyamán.
Az első állomás a bázis bejáratánál lévő az ég felé mutató MiG-21 talapzata, ahol elkészültek az első csoportképek. A virtuális pilóták bepillanthattak a kecskeméti alakulat sugárhajtású vadászgép történelmébe. Közelről ismerhették meg a MiG-15, MiG-17 és MiG-21 típusok egy-egy kiállított példányát. A történelmi áttekintés után rövid séta után a kis csapat megérkezett a bemutató hangárba, ahol egymás mellett parkolt a bázis jelenlegi merevszárnyú technikájának nagy része, egy MiG-29-es egy L-39 Albatros és egy JAS-39C Gripen.
Az RvE pilótái nagy érdeklődéssel tekintettek a gépek felé és teljesült a nagy állom, virtuális pilóta ülhetett abba a típusba, amellyel már számítógépén több ezer órát repültek. Szatyi teljes körü tájékoztatást adott az érdeklődő csapatnak, mi, hogyan müködik a kabinban, milyen érzés is valódi vadászgéppel valós légiharcot vívni. A vendégek az oktató, kiképző Albatrost is közelebbről megismerhették és természetesen, itt sem maradhatott ki egy virtuális pilóta álma, beülni a kabinba.Foxter és Paploo későbbiekben a negyedik generációs Gripent tekintették meg közelebbről. Lenyügözte őket a modern vadászgép kecses formája és technikai tudása. Itt sajnos elmaradt a kabin próba, de az élmény így is kielégítő volt számukra.
A repülő technika megismerése után következett az eszmecsere a vendéglátó pilótákkal. A Dongó század klubjában ült össze a kis csapat. Kollegaként csevegett egymással a virtuális és aktív vadászpilóta. Beszélgettek a repülésről, a megélt izgalmas pillanatokról egy-egy légiharcról és egymás életéről, mindennapjairól.A látogatás zárásaként az RvE pilótái magukra öltötték a MiG-29-es pilóták felszerelését, a sisakot, maszkot és a G-nadrágot.
Rengeteg élménnyel gazdagodva barátként búcsúztak el a vendéglátók a virtuális pilótáktól, a mielőbbi találkozás reményében valamelyik virtuális légtérben vagy természetesen a valóságban.
A NASA elfogadta az Axiom Space negyedik küldetését, tehát Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós leghamarabb 2025 tavaszán elindulhat a Nemzetközi Űrállomásra. Az Ax-4 első sajtótájékoztatóján a legénység mellett bemutatták a küldetés hivatalos jelvényét („mission patch”), illetve azt a ruhát is, amelyben az űrhajósok a Nemzetközi Űrállomásra utaznak („flight suit”).
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.