2025. 03. 30.
Zalán
: 403 Ft   : 374 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Orosz segítséggel készül az új kínai lopakodó?

JETfly  |  2011. 08. 22., 13:10

Találgatásra adhat okot néhány hasonlóság az új kínai vadászgép, és az egyik orosz prototípus között. Néhány szakértő véleménye szerint Moszkva és Peking csendben információkat oszt meg egymással a gép fejlesztése során, ugyanis szerintük a J-20-as és a MiG 1.44 prototípus egyes részei megegyeznek.

Egy meg nem nevezett, de az orosz védelmi iparhoz közel álló forrás szerint a MiG típus dokumentációi a kínai tervezők kezébe kerültek, és nem biztos, hogy legális úton. Mindenesetre, ha az oroszok besegítenek a J-20-as fejlesztésébe, akkor nagyobb rálátást nyernek a kínai hadiiparra, és az ország fegyverkezésére.

Sok titkot rejt még magában a kínai J-20

Egy független elemző szerint a kínaiak fizettek az oroszoknak ezekért a dokumentumokért. Mindezen híreket a kínaiak nem kommentálták, az oroszok pedig egyenesen tagadják, hogy történt volna technológia transzfer a két ország között.

Mint ismeretes, manapság egyedül az Egyesült Államok légiereje tart hadrendben ötödik generációs vadászgépet, rajtuk kívül Oroszország volt az egyedüli, aki képviseltette magát ebben a kategóriában, nemrég azonban megjelent a színen Kína is, amely 2010-ben az USA után a második legnagyobb katonai költségvetéssel rendelkezett. Oroszország ilyen téren nem tudja tartani a lépést, annak ellenére, hogy ők látják el gázzal és olajjal is Kínát, a világ legnagyobb energiafogyasztóját.

MiG 1.44

MiG 1.44

A két ország viszonya barátinak mondható, ettől függetlenül az oroszok jelentős erőket állomásoztatnak az ország távol-keleti részén, hogy ezzel is védjék a nyersanyagban gazdag területeket.

Kína korábban Oroszország egyik legnagyobb vásárlója volt a fegyverpiacon, már azonban egyre kevesebbet szereznek be a szomszédtól, és egyre többet gyártanak saját maguk. Kína oroszországi nagykövete szerint a két ország kapcsolata a védelmi együttmüködés terén már túlmutat a fegyverek eladásán és megvételén. A kínaiak nemcsak a légierőt, hanem a haditengerészetet is rohamléptékben kívánják fejleszteni, legjobb példa erre az Ukrajnától vásárolt repülőgép-hordozójuk, amely ebben a hónapban futott ki először a tengerre.

Galéria: Orosz segítséggel készül az új kínai lopakodó?

aaaa dddddd
Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 02. 25., 11:36
Február 24-től elindult az Ifjúsági Pilóta Program (IPP) 2025-ös jelentkezési időszaka, amely országos lefedettséggel kínál lehetőséget a repülés iránt érdeklődő fiatalok számára. A program célja, hogy a 14–18 éves korosztály számára biztosítson egy átfogó, több lépcsős képzési rendszert, amelynek során a résztvevők vitorlázórepülő-képzésben vehetnek részt.
2025. 02. 25., 08:45
Hozott is változást meg nem is a sokáig várt-követelt Lockheed Martin F-16AM/BM Fighting Falconok megjelenése Ukrajna felett. A sajtócikkek és a politikusok nyilatkozatai a végletekig felkorbácsolták a várakozásokat - ehhez képest persze csalódást okoz az eddig nyilvános forrásokból ismerhető eredmény.
2025-03-19 12:57:23
Az Emirates újabb hét új várost jelentett be, ahová a vadonatúj Airbus A350-es repülőgépeivel repül majd. Az Emirates A350-es repülőgépei három osztályon 312 utas számára biztosítanak helyet, beleértve 32 teljesen síkba dönthető Business Class ülést minibárral és személyre szabható világítással, 21 Prémium Turista osztályú széket, valamint 259 tágas Turista osztályú ülést.
2025-03-18 12:44:09
Együttműködési megállapodást írt alá a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem (BGE) és a Wizz Air. A légitársaság támogatásával egyedi arculatú, a repülés világát idéző tanterem nyílt az egyetem zuglói campusán. Az ünnepélyes átadón Dr. Király Gábor, a BGE dékánja és Evgenia Ivanova, a Wizz Air toborzási, szervezetfejlesztési és kompenzációs vezetője osztotta meg gondolatait a partnerség jelentőségéről.
2025-03-14 15:10:30
A legmodernebb technológiákkal gazdagodott a honvéd tisztképzés – jelentette ki Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium (HM) parlamenti államtitkára Szolnokon, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar campusán, ahol szimulátorokat és speciálisan a légi közlekedésre fókuszáló kibővített valóságlaboratóriumot (XR-labor) adtak át.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 03. 28., 22:43
Az ejtőernyősök napja minden évben az egyik leglátványosabb honvédségi ünnepség. Idén is minden meghívott a levegőt kémlelte Szolnokon, amikor több tucat katona ejtőernyős ugrással tisztelgett az egykori bátor hősök előtt.
2025. 03. 21., 14:24

(Forgó)szárnyas életmentő

Beszélgetés Dajka Attila őrnaggyal, az MH Kiss József 86. Helikopterdandár helikoptervezetőjével.
2025. 03. 19., 09:32
Ez a bejegyzés az előző folytatásának is tekinthető, de nem az SH-3 Sea Kingről, mint típusról, és nem is a pilótákról lesz szó, hanem azokról, akik hátul, a tehertérben dolgoztak.
2025. 03. 18., 15:11
Elindult a Magyar Honvédség „Embert a vasra!” toborzókampányának következő fázisa.

  Legfrissebbek most

2006. március 21-én nagyszabású eseményre, a Magyar Légierő első öt JAS 39 Gripenjének (3 C és 2 D változat) érkezésére várták a sajtó képviselőit a Kecskeméti Repülőbázison. A repülőgépeket a Magyar Légierő négy, illetve a Svéd Légierő három hajózója repülte hazánkba. A kétórás út a Svéd Védelmi Beszerzések Hivatalának linköpingi területéről indult.  

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.