2025. 02. 21. péntek
Eleonóra
: 405 Ft   : 386 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Új munkahelyeket teremt a Lufthansa Technik

Új munkahelyeket teremt a Lufthansa Technik
Budapest Airport  |  2016. 06. 15., 10:25

A Lufthansa Technik új munkahelyeket teremt magasan képzett szakemberek részére a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

A Lufthansa Technik AG, Németország vezető repülőgép-karbantartó és mérnöki vállalata a meglévő légijármű-karbantartó tevékenysége mellett új repülőgép-mérnöki központot nyit Budapesten. Az új, Budapest-központú szolgáltató központ elsősorban a Boeing 737 géptípus, a világ egyik legnépszerűbb keskenytörzsű, középtávú légijárműve kapcsán nyújt majd szolgáltatásokat, illetve általános, nem géptípus-specifikus támogató tevékenységeket is végez majd.

A Lufthansa Technik több mint 15 éve van jelen Magyarországon, és fokozatosan kulcsszereplővé vált a repülőgép karbantartás és javítás területén a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A társaság ezúttal egy mérnököket foglalkoztató központtal bővíti budapesti tevékenységeit, ebben az ütemben mintegy 50 új, magas képzettséget igénylő repülőmérnöki munkahelyet teremtve ezzel. A tevékenységek jórészt a Boeing 737-es keskenytörzsű repülőgépekhez kapcsolódnak, és felölelik a rendszermérnöki munkát, a műszaki diagnosztikát és gyorsjavítást, a karbantartási program menedzsmentet, valamint egyedi mérnöki feladatok ellátását. A Lufthansa Technik AG új budapesti mérnökirodájába telepít számos géptípustól független szolgáltatást is, így a repülőgép hajtómű állapotfigyelést, a repülőgépek repülési és megbízhatósági adatainak gyűjtését, és a műszaki dokumentációs szolgáltatást. Az olyan szolgáltatásokkal, mint például a repülőgép bérlőváltások támogatása, a Lufthansa Technik tovább erősíti helyi tevékenységét, amelyet a Wizz Air, Közép-Kelet Európa legnagyobb diszkont légitársaság részére végez. Budapest három másik közép- és dél-európai repülőtérrel versengett, hogy helyszínéül szolgálhasson az új központnak, amely magas értékű munkahelyeket teremt a repülőmérnökök számára.

„Társaságunk döntését, amelynek értelmében új repülőgép-mérnöki központot hozunk létre Budapesten, annak tudom be, hogy ezzel ismeri el tizenöt éves magyarországi jelenlétünk eredményeit, és különösen az elmúlt években nyújtott remek teljesítményünket. A Lufthansa Technik a magas színvonalú szolgáltatás szinonimájává vált a budapesti repülőtéren, ahol megbízható partnereket találhatnak a jelentősebb európai és tengerentúli légitársaságok egyaránt,” jegyezte meg Dietmar Focke, a Lufthansa Technik Budapest vezérigazgatója.

„Büszkék vagyunk rá és örülünk annak, hogy Budapest került ki győztesen az európai repülőterek közötti versengésből,” mondta Ésik Róbert, a Magyar Nemzeti Befektetési Ügynökség elnöke. Hozzátette, „A magasan képzett, komoly szakmai háttérrel rendelkező munkaerő volt az egyik tényező, amely pozitív irányban befolyásolta a Lufthansa Technik azon döntését, hogy a légiközlekedés szereplőinek nyújtott szolgáltatásaikat Budapesten bővítik. Magyarország elkötelezett aziránt, hogy kedvező üzleti környezetet biztosítson minden olyan befektető számára, aki hosszú távra tervez.”

Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója így kommentálta a bejelentést: „A Budapest Airport az új mérnöki szolgáltató központ megnyitását újabb nagy lépésként értékeli Magyarország légi kapuja üzleti palettájának szélesítésében, amely az utasforgalom kiszolgálásától a légiáru-forgalomhoz kapcsolódó szolgáltatásokon és a kereskedelmi, ingatlangazdálkodási, logisztikai, repülőgép-karbantartási tevékenységeken át immár a repülőgép-mérnöki tevékenységig terjed. Partnerségünk a Lufthansa Technikkel előnyös a magyar gazdaság számára, hiszen high-tech munkaköröket teremt a repülőtéren.”

Marcus Knoth, a Lufthansa Technik projektvezetője elmondta, a munkaerő-felvétel első üteme júliusban indul, és a munkakörök iránt érdeklődő mérnökök és technikusok jelentkezésüket az interneten keresztül juttathatják el a társasághoz a következő honlapon: www.be-lufthansa.com. A különböző pozíciókról szóló további információk ugyancsak elérhetők a honlapon. A toborzás első szakaszának lezárását követően az új repülőgép-mérnöki központ a tervek szerint már 2016 vége előtt megkezdi működését. A munkaerő-felvétel további három ütemére 2016 októbere és 2017 áprilisa között kerül sor.

Forrás: BUD

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 02. 04., 15:48
A Kínai Népköztársaság repülőiparának legkomolyabb seregszemléjét kétévente rendezik meg. A hivatalos nevén Kínai Nemzetközi Légi- és Űrkutatási Kiállítás a ritka alkalmak egyike, amikor a messze földről érkezők is megismerhetik a helyi fejlesztéseket, és véleményt alkothatnak a közeli - vagy távolabbi elképzelésekből.
2025. 01. 29., 12:12
Repülőműszaki szakmai héten vett részt január 21. és 24. között a pápai MH 47. Bázisrepülőtér repülést biztosító századának teljes állománya, hogy felkészüljön a repülőműszaki és a speciális repüléskiszolgálási feladatok szakszerű végrehajtására a 2025-ös kiképzési évben.
2025-02-17 13:29:58
A Magyar Honvédség KC-390 Millennium típusú szállító repülőgépének éves karbantartását a pápai légibázison települő nemzetközi Stratégiai Légiszállító Képesség program egyedülálló C-17-es hangárjában végzi a kecskeméti repülődandár repülőműszaki állománya.
2025-02-05 11:27:24
Éppen 10 éve törölte el a HungaroControl – Európában elsőként – a teljes légi útvonalhálózatot, ezzel lehetővé téve a repülőgépek korlátozások nélküli, szabad légtérhasználatát. Az innovatív forgalomszervezési koncepciónak (Hungarian Free Route, HUFRA) köszönhetően az elmúlt évtized során a hazánk felett átrepülő járatok útvonala összesen 15 millió kilométerrel rövidült, és több mint 180 millió kilogrammal kevesebb szén-dioxid került a levegőbe.
2025-01-31 10:06:46
A NASA elfogadta az Axiom Space negyedik küldetését, tehát Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós leghamarabb 2025 tavaszán elindulhat a Nemzetközi Űrállomásra. Az Ax-4 első sajtótájékoztatóján a legénység mellett bemutatták a küldetés hivatalos jelvényét („mission patch”), illetve azt a ruhát is, amelyben az űrhajósok a Nemzetközi Űrállomásra utaznak („flight suit”).
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 02. 17., 09:48
A Gulfstream Aerospace hamarosan átadja a megrendelőjének az utolsó G650(ER) business jetet. A jövő a G800-asoké, a váltómodell még az első félévben megkapja az amerikai Szövetségi Légügyi Hivataltól a szükséges tanúsítványokat.
2025. 02. 13., 09:18
A négynapos tanfolyam február 10-én kezdődött, a Kalkar-i Német Légierő Műveleti Parancsnokság NATO Allied Command Transformation (ACT) által akkreditált kiképzőközpontja, valamint az MH ÖMP Légierő Hadműveleti és Kiképzési Főnökség fegyvernemi részlege közös szervezésében.
2025. 02. 06., 10:02
Decemberben egy, akkor a nyilvánosság előtt még nem ismert megrendelő jelentette be az igényét nyolc, a gyártási fázis utolsó szakaszához érkezett Boeing 767F-re. Most kiderült: az ügyfél a UPS.
2025. 01. 31., 09:56
Beszélgetés Könczöl Ferenc ezredessel, aki 2025. január 1-től tölti be az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár parancsnoki beosztását.

  Legfrissebbek most

2024 november első felében immár nyolcadik alkalommal tartották meg a CRUZEX-et. A legnagyobb latin-amerikai légierő gyakorlaton ezúttal 16 országból 3000 katona és 100 repülő eszköz vett részt.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.