A Kínai Légierő 50 fős, magas rangú tiszteket is magába foglaló küldöttsége tett látogatást a lengyelországi Krzesinyben található 31. Harcászati Repülőbázison, egy európai tanulmányút részeként. A látogatók között voltak századparancsnokok, harci alakulatok pilótái, valamint kiképzés alatt álló pilóta növendékek is.
A látogatás célja az volt, hogy megismerkedjenek a Közép-Kelet Európában található, legmodernebb F-16 változatot üzemeltető bázissal és annak eszközeivel. A látogatókat W³odzimierz Usarek dandártábornok, a 2. Harcászati Repülőezred parancsnoka, valamint Jacek Pszczo³a ezredes, a 31. Harcászati Repülőbázis parancsnoka fogadta. A vendégek kíséretéhez csatlakozott Krzysztof ¯abicki dandártábornok is, a Lengyel Légierő parancsnokhelyettese, valamint Piotr Cie¶lik ezredes, aki a Lengyel Légierő nemzetközi kapcsolatokért felelős részlegének vezetője.
A vendégek először megismerkedtek az alakulat rendeltetésével, valamint az általuk használt már kivont repülőtechnikákkal, ezután pedig Európa legmodernebb F-16 Block 52+ változatú repülőgépeit vehették közelebbről szemügyre. A továbbiakban megtekintették a repülőtér tüzoltó egységének müködését és körbevezették őket a bázison. Eléggé érdekesnek tekinthető az ilyen látogatás Európa egyik legmodernebb bázisán, egy olyan ország tisztviselői részéről, amely a NATO ellenfelének tekinthető.
Fotó: R. Najder
A kínai delegációnak nem volt lehetősége az összes F-16 szemügyre vételére Krzesinyben, ugyanis egy részük jelenleg a £ask Repülőbázison állomásozik. 25 darab F-16 és a hozzájuk tartozó személyzet jelenleg továbbképzésen vesz részt ott, az amerikai Nellis Repülőbázis személyzetének részvételével. A £ask Repülőbázison folyó kiképzés időtartama alatt a Krzesiny Repülőbázis kifutópályáján karbantartási munkákat végeznek.
Éppen 10 éve törölte el a HungaroControl – Európában elsőként – a teljes légi útvonalhálózatot, ezzel lehetővé téve a repülőgépek korlátozások nélküli, szabad légtérhasználatát. Az innovatív forgalomszervezési koncepciónak (Hungarian Free Route, HUFRA) köszönhetően az elmúlt évtized során a hazánk felett átrepülő járatok útvonala összesen 15 millió kilométerrel rövidült, és több mint 180 millió kilogrammal kevesebb szén-dioxid került a levegőbe.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.