A Lufthansa Technik AG, Németország vezető repülőgép-karbantartó és mérnöki vállalata ma megnyitotta új repülőgép-mérnöki központját Budapesten.
Az új, Budapesten működő repülőgép-mérnöki szolgáltató központ elsősorban a Boeing 737 géptípus, a világ egyik legnépszerűbb keskenytörzsű, középtávú légijárművének üzemeltetéshez nyújt majd szolgáltatásokat, illetve általános, nem géptípus-specifikus támogató tevékenységeket is végez majd.
Meglévő légijármű-karbantartó tevékenysége mellett a Lufthansa Technik új repülőgép-mérnöki központot nyitott a repülőtéren. A társaság, amely több mint 15 éve van jelen Budapesten, az új központtal mintegy 50 új, magas képzettséget igénylő repülőmérnöki munkahelyet teremtett. Az ünnepélyes megnyitón részt vett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Dr. Thomas Stüger, a Lufthansa Technik igazgatóságának tagja, termékekért, szolgáltatásokért és informatikáért felelős igazgatója.
Az új mérnöki központ tevékenységei a Boeing 737-es keskenytörzsű repülőgéptípushoz kapcsolódnak, és felölelik a rendszermérnöki munkát, a műszaki diagnosztikát és gyorsjavítást, a karbantartási program menedzsmentet, valamint egyedi mérnöki feladatok ellátását. A Lufthansa Technik AG új budapesti mérnökirodájába telepít számos géptípustól független szolgáltatást is, így a repülőgép hajtómű állapotfigyelést, a repülőgépek repülési és megbízhatósági adatainak gyűjtését, és a műszaki dokumentációs szolgáltatást.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hangsúlyozta, hogy a magyar kormány örömmel fogad minden iparági beruházást, de különösen az olyanokat, mint a Lufthansa Technik új repülőgép-mérnöki központja Budapesten, amely munkalehetőséget teremt a magasan képzett itthoni mérnökök számára. Magyarországnak fontos a Lufthansa csoport jelenléte és bővülése, és kifejezetten nyitott rá, hogy támogasson minden jövőbeni együttműködést is.
„Az előzetes elemzés időszakában Budapest más európai helyszínekkel versenyzett, és végül mindenben megfelelt szigorú kiválasztási kritériumainknak," jegyezte meg Marcus Knoth, a Lufthansa Technik repülőgép rendszermérnöki és –módosítási tevékenységekért felelős menedzsere. „Itt magasan képzett és motivált munkaerő áll rendelkezésre, jó az infrastruktúra, jó a helyszín megközelíthetősége, és nem utolsósorban erős a helyi támogatás – mindez megkönnyítette, hogy úgy döntsünk, Budapestet választjuk.”
“A Lufthansa Technik új repülőmérnöki szolgáltató központjának megnyitása újabb jelentős lépés a Budapest Airport számára, mivel újabb magas képzettséget igénylő munkahelyeket teremt a repülőtéren, ami a magyar gazdaságnak is előnyös,” mondta Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója, és hozzátette, “ Örülünk a Lufthansa Technik fejlesztésének és büszkék vagyunk rá, hiszen tovább bővíti a Magyarország légi kapujában rendelkezésre álló szolgáltatások körét, és még vonzóbbá teszi Budapestet a nemzetközi iparági szereplők számára.”
A repülőtérnek otthont adó XVIII. kerület polgármestere, Dr. Ughy Attila ezt hangsúlyozta: „A projekt szervesen illeszkedik a dél-pesti régióban kialakított repülőtéri klaszter munkahelyteremtő programjába. A Lufthansa Technik Repülőgép-Mérnöki központ számos értékes új munkahelyet teremt, így Pestszentlőrincen sikerült elérnünk a szinte teljes foglalkoztatottságot, hiszen a munkanélküliség 1 % alá csökkent a kerületben.”
Forrás: BUD
Év végi kötelékrepülést hajtottak végre az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár pilótái tíz JAS-39 Gripen vadászgéppel. A kötelék gépei közül nyolc kiképzési repülést hajtott végre, és hozzájuk csatlakozott a készültségi géppár is.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.