2024. 12. 21. szombat
Tamás
: 414 Ft   : 399 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Közvetlen járat indul Ningpo és Budapest között

Közvetlen járat indul Ningpo és Budapest között
Budapest Airport  |  2021. 05. 27., 10:12
Közvetlen járat indul Ningpo és Budapest között

A Légi Selyemút létrejöttének áprilisi bejelentése után újabb mérföldkövekhez érkezett a kínai-magyar együttműködés: a szerdai Magyar-Kínai Logisztikai és E-kereskedelmi Fórumon aláírták a Budapest Airport és a Sanghaji Putung Nemzetközi Repülőtér közötti testvérrepülőtér megállapodást, és bejelentették a Ningpo-Budapest-Ningpo cargo járat május végi elindulását is.

Idén immár negyedik alkalommal rendezték meg a Magyar-Kínai Logisztikai és E-kereskedelmi Fórumot Magyarország Sanghaji Főkonzulátusa és a Budapest Airport szervezésében, ezúttal kínai oldalról olyan neves vállalatok részvételével, mint a Shanghai Association of Social Sciences (SASS), a Shanghai International Port Group (SIPG), a PwC Shanghai, a China COSCO Shipping Corporation Ltd.. a China Eastern Airlines, az Eastern Air Logistics, az Alibaba, a Cainiao Logistics és a China International Electronic Commerce Center (CIECC). Magyar oldalról a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA), a Magyar-kínai Gazdasági Kamara, a Budapest Airport Zrt., a CECZ Közép-európai Kft., az R-BAG Hungária Kft., a NAV és a European Chinese Supply Chain Zrt. (ECSC) képviselte a szakmát. A rendezvény résztvevői Magyarország, mint KKE régiós Selyemút hídfőállás és Kína közötti logisztikai és e-kereskedelmi lehetőségekről, illetve az azok kiaknázásához szükséges teendőkről egyeztettek. A hosszú múltra visszatekintő magyar-kínai együttműködés, és az április folyamán bejelentett Légi Selyemút megalakulása után további, Magyarország kelet-közép-európai légikapu szerepét erősítő bejelentést tettek a felek: aláírták a Sanghaji Putung Nemzetközi Repülőtér és a Budapest Airport közötti testvér repülőtér megállapodást.

A Sanghaji Putung Nemzetközi Repülőtér a térség és a világ egyik legjelentősebb utas- és cargo repülőtere, 2019-ben mintegy 76 millió utast és 3.6 millió tonna légiárut kezelt, utóbbival a harmadik legnagyobb áruforgalmú repülőtérként a világon. A testvérrepülőtér megállapodás aláírásának célja, hogy a korábbinál is szorosabb együttműködés keretében – amint azt a szabályozási környezet is lehetővé teszi – új utas– illetve áruszállító járatok induljanak a két légikikötő között, melyek jelentős mértékben ösztönözhetik a kontinensek közötti turisztikai, gazdasági és kereskedelmi kapcsolatokat.

A budapesti és sanghaji repülőterek közötti együttműködés közel sem újkeletű: a 2019-ben induló közvetlen Sanghaj-Budapest légijárat jelentős utas– és légiáruszállítási kapacitásokat biztosított a magyar főváros és a kínai metropolisz, illetve a teljes kínai és kelet-közép-európai térség között. A járat sikerét jól mutatja, hogy a koronavírus-járvány elterjedéséig a közvetlen légiösszeköttetés 43 643 utas közlekedését és több, mint 1500 tonna légiáru szállítását tette lehetővé. Az évek során nyilvánvalóvá vált, hogy mind turisztikai, mind pedig gazdasági és kereskedelmi szempontból magas kereslet és piaci igény mutatkozik a Kína és Magyarország közötti légikapcsolatokra, ezért is döntöttek úgy a felek, a testvérrepülőtér-megállapodás aláírásán túl, hogy kölcsönösen támogatják új közvetlen légi összeköttetések elindítását a két város, Sanghaj és Budapest között.

Chris Dinsdale, a Budapest Airport vezérigazgatója kifejtette: „A ma aláírásra kerülő egyezmény megteremti a keretrendszerét a Budapest és Sanghaj közötti légijáratok újra indulásának, támogatást ad abban, hogy amint a szabályozási és utazási környezet lehetővé teszi, a két repülőtér közötti direkt utasszállító és áruszállító kapacitások meginduljanak azok fontos turisztikai, gazdasági, kereskedelemösztönző hatásaival együtt. Ez a megállapodás fontos üzenet mindkét fél részéről: megmutatja elkötelezettségünket és szándékunkat Sanghaj és Budapest légikapcsolatának újjáépítésére. Ezúton is szeretném kifejezni köszönetemet a Külgazdasági és Külügyminisztériumnak, Magyarország Sanghaji Főkonzulátusának és a Sanghai Airport Authority-nek a megállapodást támogató munkájukért.”

A szerdai esemény egy másik, szintén jelentős légi összeköttetés bejelentésének is helyszíne volt: a China Eastern Airlines leányvállalata, az Eastern Air Logistics bejelentette, hogy május végétől közvetlen cargo járatot üzemeltet Ningpo-Budapest-Ningpo között, mely 30 tonna légiáru szállítását jelenti irányonként. A budapesti repülőtér 2015 végén írt alá együttműködési megállapodást a Ningpo Lishe Nemzetközi Repülőtérrel, ami az első lépés volt a járat indulásához vezető úton.

Forrás: https://www.bud.hu/

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 12. 07., 20:15
Egy hely, ahol találkozik a legmodernebb haditechnika az örök klasszikusnak számítóval: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési szakán nem csak pilótákat képeznek, hiszen a merev- és forgószárnyasok üzemeltetése és karbantartása legalább annyira fontos, mint azok vezetése.
2024. 11. 29., 14:54
2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.
2024-12-14 16:00:42
Kovács Krisztián ezredest nevezték ki az MH Kiss József 86. Helikopterdandár új parancsnokává 2025. január elsejei hatállyal. Elődje, dr. Bali Tamás dandártábornok az MH Összhaderőnemi Műveleti Parancsnokság parancsnokhelyetteseként folytatja katonai szolgálatát.
2024-11-18 16:45:23
Idén októberben megállapodás született arról, hogy különleges mentéseknél segédkezik egymásnak az EUFOR (European Union Force) és a konjici Prenj Hegyimentő Szolgálat. Az együttműködés aláírásakor a nemzetközi haderőt dr. Sticz László vezérőrnagy, az EUFOR Althea művelet parancsnoka, míg a bosnyák felet Almir Mahmutović, az önkéntes szervezet igazgatótanácsának elnöke képviselte.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 12. 19., 11:57
A két H225M helikopter megérkezése, azt jelenti, hogy a megrendelt 16-ból már 14 a Magyar Honvédségnél van – tette hozzá Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2024. 12. 17., 12:25
A keskenytörzsű, közepes hatótávolságú utasszállítóhoz a légitársaság az amerikai Azorra lízing- és vagyonkezelő cég közvetítésével jutott hozzá.
2024. 12. 15., 22:13
Annak idején, amikor a Lockheed a P-3 Orion tervezésébe fogott, nem is volt kérdéses, hogy az óceánnal körülvett Ausztrália légierejénél is megjelenik majd a típus, de hogy valamivel több, mint fél évszázadon át, 2023 végéig repül majd a kengurus felségjellel, azt talán ők sem gondolták.
2024. 12. 13., 10:46
Az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárnál tett látogatást dr. Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke.

  Legfrissebbek most

Év végi kötelékrepülést hajtottak végre az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár pilótái tíz JAS-39 Gripen vadászgéppel. A kötelék gépei közül nyolc kiképzési repülést hajtott végre, és hozzájuk csatlakozott a készültségi géppár is.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.