2024. 12. 19. csütörtök
Viola
: 415 Ft   : 398 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Közvetlen LOT járat indult Budapest és New York JFK között

Közvetlen LOT járat indult Budapest és New York JFK között
JETfly  |  2018. 05. 04., 11:22
Közvetlen LOT járat indult Budapest és New York JFK között

A LOT lengyel légitársaság elindította az első közvetlen, hosszú távú repülőjáratot Budapest és az Egyesült Államok között, május 5-étől pedig Chicago is átszállás nélkül elérhető lesz.

A lengyel légitársaság így reagál a Magyarország és a két észak-amerikai nagyváros közötti közvetlen járatok iránti hatalmas keresletre.

Május 3-tól kezdve ultramodern B787 Dreamliner repülőgépek közlekednek Budapestről New Yorkba, heti négy alkalommal; hétfőn, csütörtökön, pénteken és vasárnap, 11:55 órás indulással. A közvetlen járat menetideje csupán 9 óra 45 perc. A chicagói járat hetente kétszer, keddenként és szombatonként üzemel, repülési ideje pedig 10 óra 15 perc. Legutóbb 2011-ben volt közvetlen légi összeköttetés Magyarország és az Egyesült Államok között. Azóta – a magyar nemzeti légitársaság, a Malév csődje és a közvetlen járat megszűnése ellenére – a magyar fővárosból az USA-ba utazók száma tovább nőtt. Jelentős, eddig kiszolgálatlan piac alakult ki, hiszen jelenleg több mint 170.000 fő utazik ezen az útvonalon évente.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Budapest – New York első LOT-járat indulása előtt a ferihegyi repülőtéren tartott sajtótájékoztatón azt mondta, a felgyorsuló világban egyre fontosabb az összeköttetés, ez a világcégekkel való kormányzati tárgyalásokon is felmerül. Ezért is jelentős az Air China pekingi, az Air Canada Rouge torontói hosszú távú járata, valamint a Wizz Air nyugat-balkáni járatainak megnyitása is. Hangsúlyozta Magyarország és Lengyelország kapcsolatát, amelyet nem csak stratégiainak, hanem barátinak nevezett. 

„A két hosszú távú járatra vonatkozó döntésünk világosan mutatja, hogy mennyire hiszünk Magyarországban; úgy gondoljuk, Közép-Kelet-Európában ez az egyik legfontosabb piac a LOT számára. Célunk, hogy megnyerjük magunknak a budapesti, illetve a környékbeli utasokat, a piacon elérhető legjobb termékkel, márpedig ezek a közvetlen járatok kétség kívül azok. Ez a két járat a LOT működése szempontjából is új fejezetet nyit, hiszen 89 éves történetünk során most első alkalommal indítunk járatokat Észak-Amerikába Lengyelországon kívülről” – nyilatkozta Rafał Milczarski, a LOT vezérigazgatója.

„Nagyon büszke vagyok arra, hogy lengyel barátainkkal közösen, kemény munkával sikerült ezt a mérföldkövet elérnünk a budapesti repülőtér történetében. Szeretném megragadni ezt az alkalmat, hogy köszönetet mondjak a magyar és a lengyel politika és diplomácia vezetőinek, akik részt vettek az új járatok működési feltételeinek kialakításában, és ezáltal hozzájárultak a további munkahelyteremtéshez a magyar légiközlekedési iparágban” – mondta Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója.Hozzátette: „A LOT különleges kényelmet és egyedi utazási élményt kínál a Boeing 787 Dreamliner repülőgépeken New Yorkba és Chicagóba repülő utasok számára. Biztosak vagyunk benne, hogy ezek a járatok igen népszerűek lesznek; több tízezer üzleti, szabadidős, illetve rokonokat, barátokat látogató utas fogja azokat használni.”

A LOT célja, hogy a Budapestről New Yorkba és Chicagóba közlekedő járatokat magyar személyzettel üzemeltesse. Kezdetben lengyel és magyar vegyes személyzettel indulnak a gépek, a későbbiekben azonban kizárólag magyarok fognak azokon szolgálni. A két közvetlen járat elindítása azt is jelenti, hogy a LOT egyik Dreamlinere állandó jelleggel Budapesten fog állomásozni. Emellett a LOT AMS, a csoport egyik, a légitársaságot kiszolgáló tagvállalata is központot nyit a magyar fővárosban.

„Szeretnénk, hogy a magyarországi utasok úgy tekintsenek a LOT-ra, mint amely képes a nemzeti légitársaság hiányát pótolni. Mi vagyunk az egyetlen hagyományos európai légitársaság, ami fontosnak tartotta, hogy Budapestről közvetlen, hosszú távú járatokat indítson. A New Yorkba és Chicagóba repülő utasok jelenleg kénytelenek átszállni, elsősorban Frankfurtban, Párizsban, Amszterdamban és Londonban, ez jelentősen meghosszabbítja az útjukat. Úgy gondoljuk, hogy a budapesti és a környékbeli utasok ennél sokkal jobb, az ő igényeikre szabott szolgáltatást érdemelnek." – tette hozzá Rafał Milczarski.

A LOT által végzett részletes elemzések szerint a Budapestről induló közvetlen járatokat nem csupán a magyar főváros lakosai, hanem vidékiek, sőt, Kelet-Ausztriából, Szlovákiából, Nyugat-Romániából és a balkáni országokból érkező utasok is használni fogják. Több mint 8 millió ember éri el a budapesti repülőteret közúton, kevesebb, mint két órás menetidő alatt; az új közvetlen járatok számukra is kiváló megoldást jelentenek.

„Sok Kelet-Európából származó ember él New Yorkban és Chicagóban. A gazdasági kapcsolatok is fejlődőben vannak. Az új közvetlen járatok egészen biztosan újabb lökést adnak majd az utas- és az áruforgalom növekedésének” – mondta a LOT vezérigazgatója. Hozzátette: „Ezek a Budapestről induló transzatlanti járatok nem jelentenek közvetlen versenyt a varsói útvonalaink számára, hanem jól kiegészítik azokat.” A LOT új járatai nem csupán az utasforgalom szempontjából fontosak, hanem azért is, mert a repülőgépek mintegy 12 tonna árut is szállítanak majd, mindkét irányban.

A Budapestről New Yorkba és Chicagóba közlekedő járatok kizárólag Boeing 787 Dreamlinerekkel, a világ legmodernebb utasszállító repülőgéptípusával üzemelnek. A LOT igazi magyar hangulattal várja az utasokat a fedélzeten; hagyományos ételekkel az összes osztályon, magyar sajtótermékekkel és borokkal a LOT Premium Economy és a LOT Business osztályon, sőt, még a fedélzeti szórakoztató rendszer is elérhető lesz magyar nyelven.

A Magyarország és az Egyesült Államok közötti két új járattal együtt a LOT összesen 9 útvonalat üzemeltet Észak-Amerikába, ebből nyolcat az USA-ba; Varsóból New York JFK, Newark, Chicago, Los Angeles és Toronto, Budapestről New York JFK és Chicago, Krakkóból Chicago és Rzeszówból Newark érhető el közvetlenül. A budapesti járatok indítása egy újabb lépés a LOT jövedelmező növekedési stratégiájának megvalósításában, melynek – a varsói elosztóközpont fejlesztése mellett – a régió más repülőtereiben rejlő lehetőségek kiaknázása is célja.

Az új járatok a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre, a régió egyik legfontosabb légikikötőjébe üzemelnek, amely 2017-ben 13,1 millió utast és 127.125 tonna árut kezelt, 102 747 légiforgalmi művelettel. A budapesti repülőtér idén 42 légitársaságnak ad otthont, amelyek 158 célállomásra szállítanak utasokat. A Budapest Airport három évvel ezelőtt hirdette meg BUD 2020 fejlesztési programját, melynek keretében mintegy 160 millió eurót fektet infrastruktúra-fejlesztésbe a repülőtéren és környékén. A legfontosabb projekt a B móló, egy a nem-schengeni forgalmat, így többek között a LOT amerikai járatait is kiszolgáló új, 10 000 négyzetméteres utasforgalmi épület, melynek átadása 2018 nyár végén várható.

A Budapestről New Yorkba és Chicagóba irányuló járatokra jegyek az összes értékesítési csatorna révén, köztük a lot.com honlapon, a LOT ügyfélszolgálatán, a LOT Travel irodáin és más utazási irodákon keresztül is vásárolhatók.

Forrás: BUD

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 12. 07., 20:15
Egy hely, ahol találkozik a legmodernebb haditechnika az örök klasszikusnak számítóval: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési szakán nem csak pilótákat képeznek, hiszen a merev- és forgószárnyasok üzemeltetése és karbantartása legalább annyira fontos, mint azok vezetése.
2024. 11. 29., 14:54
2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.
2024-12-14 16:00:42
Kovács Krisztián ezredest nevezték ki az MH Kiss József 86. Helikopterdandár új parancsnokává 2025. január elsejei hatállyal. Elődje, dr. Bali Tamás dandártábornok az MH Összhaderőnemi Műveleti Parancsnokság parancsnokhelyetteseként folytatja katonai szolgálatát.
2024-11-18 16:45:23
Idén októberben megállapodás született arról, hogy különleges mentéseknél segédkezik egymásnak az EUFOR (European Union Force) és a konjici Prenj Hegyimentő Szolgálat. Az együttműködés aláírásakor a nemzetközi haderőt dr. Sticz László vezérőrnagy, az EUFOR Althea művelet parancsnoka, míg a bosnyák felet Almir Mahmutović, az önkéntes szervezet igazgatótanácsának elnöke képviselte.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 12. 19., 11:57
A két H225M helikopter megérkezése, azt jelenti, hogy a megrendelt 16-ból már 14 a Magyar Honvédségnél van – tette hozzá Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2024. 12. 17., 12:25
A keskenytörzsű, közepes hatótávolságú utasszállítóhoz a légitársaság az amerikai Azorra lízing- és vagyonkezelő cég közvetítésével jutott hozzá.
2024. 12. 15., 22:13
Annak idején, amikor a Lockheed a P-3 Orion tervezésébe fogott, nem is volt kérdéses, hogy az óceánnal körülvett Ausztrália légierejénél is megjelenik majd a típus, de hogy valamivel több, mint fél évszázadon át, 2023 végéig repül majd a kengurus felségjellel, azt talán ők sem gondolták.
2024. 12. 13., 10:46
Az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárnál tett látogatást dr. Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke.

  Legfrissebbek most

Év végi kötelékrepülést hajtottak végre az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár pilótái tíz JAS-39 Gripen vadászgéppel. A kötelék gépei közül nyolc kiképzési repülést hajtott végre, és hozzájuk csatlakozott a készültségi géppár is.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.