Hozzálátott a KÉSZ Építő Zrt. a Liszt Ferenc repülőtér 2B Termináljához csatlakozó új móló építéséhez. A Budapest Airport teljes egészében saját finanszírozásában épülő új utasmóló várhatóan másfél éven belül készül el és több mint 10 ezer négyzetméterrel növeli a 2. Terminál utasforgalmi területét.
Hozzálátott a KÉSZ Építő Zrt. a Liszt Ferenc repülőtér 2B Termináljához csatlakozó új móló építéséhez. A Budapest Airport teljes egészében saját finanszírozásában épülő új utasmóló várhatóan másfél éven belül készül el és több mint 10 ezer négyzetméterrel növeli a 2. Terminál utasforgalmi területét.
Kevés olyan masszív beton van, mint amit épp most törnek fel a repülőtér 2. Terminál forgalmi előterén, hogy a helyén megépítsék a 220 méter hosszú új mólót. A helyszínen alig két hónapja még repülőgépek közlekedtek, illetve itt állt a 2B alapszintű beszállókapuk csarnoka, amit a köznyelv csak „bádog terminálnak” hívott. Ma viszont, ünnepélyes keretek között avatta fel a munkaterületet az építtető Budapest Airport és a kivitelező KÉSZ Építő Zrt.
A Budapest Airport a B utasmóló terveinek elkészítésével a 6 évvel ezelőtt átadott SkyCourt csarnokot is tervező Tima Zoltán Prima Primissima díjas építészt és a KÖZTI tervező csapatát bízta meg. A funkcionalitás, az utasok kényelme és a legtöbbet nyújtó ár-érték elvek alapján tervezték az épületszárnyat, úgy, hogy megmaradjon a terminál építészeti egysége. Az utasmóló a látszóbeton, acél és üveg kombinációja lesz, stílusjegyei pedig egészségesen ötvözik a SkyCourt és a régebbi 2B Terminál építészeti vonásait. A belső felületek, mint pl. a padlóburkolat, a SkyCourt hangulatát tükrözik, míg a külső alumínium panelek a 2B Terminál homlokzatával harmonizálnak.
Az 50 milliárd forintos BUD 2020 fejlesztési program egyik legfontosabb eleme a B utasmóló, emlékeztetett Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója. A beruházás várhatóan a jövő nyár közepére készül el. Így jelentősen több beszállókapu lesz a terminálon; a móló összesen 10 új utashídon keresztül 27 féle (közvetlen utashidas, buszos és gyalogos) beszállítási lehetőséget kínál majd. A Budapest Airport saját tőkéből finanszírozza a beruházást, ezzel jelentős fejlesztést hajt végre a magyar főváros repülőterén, amely Magyarország légi kapuja is egyben. Mindez jól szolgálja a magyar fellendítésének ügyét, tette hozzá Jost Lammers.
„Hisszük, hogy a visszatérés a repülőtérre a SkyCourt megépítése után nem véletlen. A 11 000 m2 szintterületű 2B Terminal utasmóló munkálatait megkezdtük. Szaktudásunkkal és erőforrásainkkal azon leszünk, hogy – amint azt a SkyCourt építése során is tettük - az elvárásoknak mindenben megfelelő, kiváló minőségű épületet adjuk át határidőre, hogy a kivitelezés közben a repülőtér forgalmát ne zavarjuk.” – jelentette ki Szalados László, a KÉSZ Építő Zrt. vezérigazgatója.
Forrás: BUD
Az ázsiai e-kereskedelem növekedése az egyik motorja a légi teherszállításban tapasztalható keresletnövekedésnek. Ennek kielégítése érdekében az Emirates SkyCargo két új teherszállító gépet állít forgalomba és 15 százalékkal növeli szállítókapacitását.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.