2021. szeptember 29-én, szerdán rendezték meg a Magyar Honvédség hajmáskéri lőterén a Breakthrough 2021 gyakorlat szakmai napját, ahol a sajtó képviselői előtt is bemutatkoztak a Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretein belül beszerzett új haditechnikai eszközök.
Az újonnan beszerzett, illetve a jövőben hadrendbe álló típusokból egy hónapja már kaphattunk egy kis ízelítőt a Kecskeméten megrendezett Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutatón, szerdán pedig már a Breakthrough 2021 éleslövészettel egybekötött képességintegráló gyakorlat szakmai napján tekinthettük meg dinamikus (különleges műveleti és összhaderőnemi) és statikus program keretein belül a Magyar Honvédség újdonságait. Az eseményen jelen volt többek között dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter, dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka, Kaszab Zoltán főtörzszászlós, illetve a Honvéd Kadét Program közel 300 kadétja is.
A honvedelem.hu oldalon már olvashattuk az esemény beszámolóját, mi ezúttal egy képgalériával egészítenénk ki az eddig megjelent anyagokat. Ebben látható többek között a HForce fegyverrendszerrel felszerelt H145M könnyű, többfeladatú helikopter, a dinamikus programban aktív szerepet vállaló Mi-24-es harci helikopterek, a T-72, illetve Leopard2A4 harckocsik, BTR-80-as harcjárművek, továbbá a statikus soron kiállított Leopard2A7+ harckocsi. Külön kiemelendő a Panzerhaubitze 2000-es típusú, önjáró tarackágyú szereplése, melyből 24 darabot szerez be a Magyar Honvédség: az első lövegek várhatóan 2022 első felében megérkeznek hazánkba, az MH 25. Klapka György Lövészdandár kijelölt állományának átképzése már javában zajlik.
Ez természetesen csak egy kis ízelítő a tartalmas nap programjából, reméljük az elkövetkező időszakban több hasonló programon ismerkedhetünk majd az új eszközökkel!
A fotókért ezúton is köszönetet mondunk Vámosi Sándornak, a meghívóért pedig a Honvédelmi Minisztérium Sajtó Osztályának!
Soha nem mértek még akkora forgalmat Magyarország légterében, mint 2024-ben. A HungaroControl Zrt. szakembereinek az év során összesen 1 143 937 repülőgépet kellett irányítania, közel 6 százalékkal túlszárnyalva az ugyancsak rekordévnek számító 2023-as esztendőt.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.