2019. március 30-án újabb mérföldkövéhez érkezett az új Il-112V könnyű katonai szállító repülőgép programja, hiszen a gép sikeresen teljesítette első repülését az UAC voronyezsi repülőgépgyártó üzemének (VASO) területéről.
A sikeresnek minősített első repülést Nyikolaj Kuimov berepülő pilóta teljesítette, a repülés során az Il-112V rendszereinek működését ellenőrizték normál viszonyok között. Az új Il-112V könnyű szállító repülőgépet a kiöregedő An-26-osok leváltására szánja Oroszország: a két Klimov TV7-117SzT típusú turbólégcsavaros hajtóművel szerelt típus maximális terhelhetősége 5 tonna. 3,5 tonna teher szállításakor hatótávolsága 2 400 km. A teherszállítás mellett az Il-112V alkalmas 50 utas, vagy 26 felszerelt ejtőernyős szállítására.
Az Orosz Légi- és Kozmikus Erők közel 115 An-26-ost tart még hadrendben: jelenleg orosz részről már 35 példányra van megrendelés, szándéknyilatkozatot eddig további 27 darab megvásárlásáról írtak alá. A repülőgép katonai rendeltetése a legváltozatosabb személy- és teherszállítási feladatok, valamint légideszantolás végrehajtása - mindemellett cél a közforgalmi hasznosítás is. A repülőgép úgynevezett „glass-cockpit”-es kialakítású, azaz a legmodernebb elektronikai és avionikai berendezéseket fogja kapni. Ennek köszönhetően a világ bármely pontján, napszaktól és meteorológiai viszonyoktól függetlenül alkalmazható lesz. ICAO-II-es kategóriájú repülőterekre képes lesz a teljesen automatikus bejövetelek és leszállások végrehajtására, a gyengébben felszerelt leszállóhelyekre megmarad a kézi irányítású bejövetel.
Megépítését erősen befolyásolta az orosz-ukrán viszony, amely kihat a nagy számban üzemben tartott An-26-osok bevethetőségére – annak képességeit azonban jócskán felülmúlja az új Il-112V.
Szintén friss hír Oroszországból: 2019. április 2-án áradták az Il-76MD-90A nehéz teherszállító repülőgép első sorozatgyártott példányát. Az ünnepélyes ceremónia helyszíne az uljanovszki Aviastar repülőgépgyártó üzem volt.
Forrás: https://www.flightglobal.com
Soha nem mértek még akkora forgalmat Magyarország légterében, mint 2024-ben. A HungaroControl Zrt. szakembereinek az év során összesen 1 143 937 repülőgépet kellett irányítania, közel 6 százalékkal túlszárnyalva az ugyancsak rekordévnek számító 2023-as esztendőt.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.