A Szlovák Köztársaság Védelmi Minisztériuma a közelmúltban jelentette be, hogy a légierő számára új sugárhajtású gyakorlógépet keres, amivel a jövőbeli F-16-os hajózók alapkiképzését helyben meg tudják oldani, és nem lenne szükséges ezért az Egyesült Államokba küldeni őket.
Ismert ugyanis, hogy 2019 folyamán Szlovákia hivatalosan is 14 darab Lockheed Martin F-16 Block 70 típusú vadászbombázót vásárolt, melyből 12 együléses, 2 pedig kétüléses példány. A pilóták átképzésére az Arizonai Légi Nemzeti Gárda bázisán Tucsonban kerülhet sor. Átmenetileg az első 4 szlovák gép is idekerülhet majd, melyek tervezett leszállítása 2022 őszén történhet meg.
A jövő pilótagenerációinak kiképzését Szlovákia ugyanakkor szívesebben oldaná meg otthon, erre viszont már nem lesz alkalmas a jelenleg hadrendben álló hat darab L-39 Albatrosz, melyek üzemideje a következő hat év folyamán lejár. Jaroslav Naď védelmi miniszter elmondása szerint a hazai képzés célja elsősorban a költségcsökkentés lenne, az új gépek beszerzésével kapcsolatban pedig már több gyártóval is felvették a kapcsolatot.
Összesen mintegy 8-10 példány beszerzése szerepel a tervekben, a lehetséges típusok terén pedig a Leonardo M-345 és M-346 (de az alacsonyabb költség miatt inkább az előbbi a preferált), a BAE Systems Hawk illetve az Aero Vodochody L-39NG jöhetnek szóba.
A végső döntésben nemcsak szakmai szempontok, hanem az ipari együttműködés szempontjai is szerepet játszanak majd. A védelmi miniszter szerint gépenként nagyjából 10 millió eurós költségvetéssel tervez északi szomszédunk.
2025. február 12-én, szerdán, helyi idő szerint 10 óra 15 perc körül, ködös időben a San Diego-öbölbe zuhant az Amerikai Haditengerészet egyik EA-18G Growler típusú harci repülőgépe.
A Kínai Népköztársaság repülőiparának legkomolyabb seregszemléjét kétévente rendezik meg. A hivatalos nevén Kínai Nemzetközi Légi- és Űrkutatási Kiállítás a ritka alkalmak egyike, amikor a messze földről érkezők is megismerhetik a helyi fejlesztéseket, és véleményt alkothatnak a közeli - vagy távolabbi elképzelésekből.
Repülőműszaki szakmai héten vett részt január 21. és 24. között a pápai MH 47. Bázisrepülőtér repülést biztosító századának teljes állománya, hogy felkészüljön a repülőműszaki és a speciális repüléskiszolgálási feladatok szakszerű végrehajtására a 2025-ös kiképzési évben.
2025. január 28-án, helyi idő szerint 13 óra körül lezuhant az Amerikai Légierő egyik F-35A típusú harci repülőgépe az alaszkai Eielson Légibázis területén.
A Magyar Honvédség KC-390 Millennium típusú szállító repülőgépének éves karbantartását a pápai légibázison települő nemzetközi Stratégiai Légiszállító Képesség program egyedülálló C-17-es hangárjában végzi a kecskeméti repülődandár repülőműszaki állománya.
2025. március 25-30 között kerül megrendezésre az Avalon Australian International Airshow, melynek statikus és dinamikus programja idén is sok érdekességgel várja majd a helyszínre érkezőket.
A Wizz Air büszkén jelenti be, hogy átvette első Airspace kabinberendezéssel készült repülőgépét az Airbustól. A konfiguráció új korszakot jelent az utaskényelemben, a hozzáférhetőségben és az ergonómiában egyaránt. Ez a lépés is alátámasztja, hogy a Wizz Air elkötelezett az utasélmény folyamatos javítása mellett.
Az Air France a május 13-tól május 24-ig tartó Cannes-i Filmfesztivál és a május 23-25 közötti monacói Formula-1-es nagydíj alkalmából is közvetlen járatokat indít Los Angeles, valamint New York és Nizza között. Emellett amerikai kínálatát is bővíti a francia légitársaság.
Alig hat héttel az évkezdés után ismét új légitársasággal bővül a VINCI Airports hálózat részeként működő Budapest Airport menetrendje. A Budapest és a kazahsztáni Simkent városa között induló új, közvetlen összeköttetést a SCAT Airlines üzemelteti május 27-től, teljesen új célállomást adva hozzá a Budapest Airport folyamatosan bővülő desztinációs kínálatához.
A Gulfstream Aerospace hamarosan átadja a megrendelőjének az utolsó G650(ER) business jetet. A jövő a G800-asoké, a váltómodell még az első félévben megkapja az amerikai Szövetségi Légügyi Hivataltól a szükséges tanúsítványokat.
A négynapos tanfolyam február 10-én kezdődött, a Kalkar-i Német Légierő Műveleti Parancsnokság NATO Allied Command Transformation (ACT) által akkreditált kiképzőközpontja, valamint az MH ÖMP Légierő Hadműveleti és Kiképzési Főnökség fegyvernemi részlege közös szervezésében.
Decemberben egy, akkor a nyilvánosság előtt még nem ismert megrendelő jelentette be az igényét nyolc, a gyártási fázis utolsó szakaszához érkezett Boeing 767F-re. Most kiderült: az ügyfél a UPS.
2024 november első felében immár nyolcadik alkalommal tartották meg a CRUZEX-et. A legnagyobb latin-amerikai légierő gyakorlaton ezúttal 16 országból 3000 katona és 100 repülő eszköz vett részt.
A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.