2025. 02. 22. szombat
Gerzson
: 405 Ft   : 386 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Budapest-Riga az airBaltic vadonatúj CS300-asával!

Budapest-Riga az airBaltic vadonatúj CS300-asával!
JETfly  |  2018. 03. 28., 14:24
Budapest-Riga az airBaltic vadonatúj CS300-asával!

Budapestre érkezett a világ egyik legkorszerűbb, kanadai fejlesztésű sugárhajtású utasszállító repülőgépe! Az airBaltic színeiben repülő Bombardier CS300-as a mai naptól a Budapest-Riga útvonalon közlekedik, heti három alkalommal, éves szinten 13 000 plusz ülőhelyet kínálva a magyar és a lett főváros között.

A kanadai Bombardier C Series 300 érkezésével ünnepli az airBaltic légitársaság Budapest-Riga járatának nyolcadik évfordulóját. A CS300-as  ma reggel a sűrű köd miatt 8:35 órakor landolt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, ahol a lett légitársaság, a Budapest Airport és a sajtó képviselői köszöntötték a betonon.

A 145 ülőhelyet kínáló CS300-as géptípus bevezetése kapacitásbővülést is jelent egyben: az új gépeknek köszönhetően éves szinten 13 000 plusz ülőhelyet kínálhat az airBaltic a korábbi légcsavaros-gázturbinás Dash-8 Q400-asokhoz képest a két főváros között. Ez évente akár 35%-kal több utast jelenthet ezen az útvonalon. Az airBaltic gépei a korábbi menetrendhez hasonlóan heti 3 alkalommal – szerdán, csütörtökön és szombaton - teljesítik a Riga-Budapest-Riga útvonalat. A CS300-as gép helyi idő szerint reggel 7:15-kor indul a lett fővárosból és 8:10-kor érkeznek Budapestre, majd 40 perces fordulóidőt követően 8:50 órakor indulnak vissza Rigába, ahová 11:45-kor érkeznek meg.

Martin Gauss, az airBaltic vezérigazgatója kijelentette: „Nem kevesebb, mint 38 %-kal több férőhelyet kínálunk a CS300-as forgalomba állításával ezen a járaton, amivel egyszerre növeljük a versenyképességünket és az utasoknak nyújtott kényelmes utazást – méghozzá elérhető árakon. A Budapest-Riga járat egyúttal rendkívül népszerű a lett főváros repülőterén keresztül nyújtott átszállási lehetőségek miatt is, amelyek közül a legnépszerűbb további úticéljaink közé tartozik Tallin, Helsinki, Vilnius, Szentpétervár és Moszkva.”

“A Budapest Airport számára kulcsfontosságú szerepet tölt be az airBaltic rigai járata, amely nemcsak Lettországba, hanem a teljes Balti- és skandináv régióba is kínál átszállásokat. A nagyobb kapacitású, gyorsabb és környezetkímélőbb típusnak köszönhetően lényegesen kényelmesebbé válik az utazás Rigába.” hangsúlyozta Kam Jandu, a Budapest Airport kereskedelmi igazgatója, majd hozzáfűzte: „Számunkra egyformán fontos, hogy minél több desztinációra kínáljunk járatokat Budapestről, és az is, hogy ezeket fenntartható módon üzemeltessék a légitársasági partnereink. Ezt a két törekvést jól illusztrálja az airBaltic új típusának megjelenése a magyar főváros repülőterén.”

A kanadai CS300 fedélzeti kialakítása az utasok maximális kényelmét szolgálja: ülésenként tágasabb személyes tér áll rendelkezésre, a hangulatvilágítás és az utasok számához igazodó szellőztető- és hőmérsékletszabályozó berendezés gondoskodik a komfortos repülésről. Az ülések felett elhelyezett monitorok a repülési adatokról és a lehetséges átszállásokról tájékoztatják menet közben az utasokat, a kilátást pedig különösen élvezetessé teszik a típusra jellemző nagyméretű ablakok. A tágas, ülések felett található csomagtérben a bőröndök elhelyezése sem jelent problémát.

Nemcsak az utasok, hanem a környezet is „jól jár” a CS300-assal, amelynek lényegesen kisebb a károsanyag kibocsájtása, mint a hasonló kategóriájú repülőgépeknek. A Bombardier legújabb gépe több tonnával könnyebb, mint a kategória hasonló (100-150 férőhelyes) repülőgépei, emiatt az üzemanyag-fogyasztása is az egyik legkedvezőbb a piacon. Ebben persze nemcsak a csökkentett tömeg, hanem a legkorszerűbb Pratt & Whitney PW1500G típusú sugárhajtóművek is jelentős szerepet játszanak, amelyeknek a környezeti zajterhelése is jóval kisebb. A típust a kanadai gyártó elektromos fékrendszerrel szerelte fel, ennek köszönhetően minimális mértékű kopás mellett hatékonyabb a fékezés, ezáltal simábban lassul a repülőgép a landolás után a betonon.

Az airBaltic egyébként a Bombardier C Series 300 ún. bevezető légitársasága, azaz náluk állt először menetrendszerű forgalomba az új típus. (A kisebb Bombardier CS100-ast a svájci Swiss állította üzembe elsőként.) A most Budapestre érkező repülő már a nyolcadik ilyen gép a légitársaságnál, amit – a tervek szerint – 12 további ilyen repülőgép egészít majd ki, így 2019 végéig húsz CS300-assal büszkélkedhet a lett légitársaság flottája.

Forrás: BUD

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 02. 04., 15:48
A Kínai Népköztársaság repülőiparának legkomolyabb seregszemléjét kétévente rendezik meg. A hivatalos nevén Kínai Nemzetközi Légi- és Űrkutatási Kiállítás a ritka alkalmak egyike, amikor a messze földről érkezők is megismerhetik a helyi fejlesztéseket, és véleményt alkothatnak a közeli - vagy távolabbi elképzelésekből.
2025. 01. 29., 12:12
Repülőműszaki szakmai héten vett részt január 21. és 24. között a pápai MH 47. Bázisrepülőtér repülést biztosító századának teljes állománya, hogy felkészüljön a repülőműszaki és a speciális repüléskiszolgálási feladatok szakszerű végrehajtására a 2025-ös kiképzési évben.
2025-02-17 13:29:58
A Magyar Honvédség KC-390 Millennium típusú szállító repülőgépének éves karbantartását a pápai légibázison települő nemzetközi Stratégiai Légiszállító Képesség program egyedülálló C-17-es hangárjában végzi a kecskeméti repülődandár repülőműszaki állománya.
2025-02-05 11:27:24
Éppen 10 éve törölte el a HungaroControl – Európában elsőként – a teljes légi útvonalhálózatot, ezzel lehetővé téve a repülőgépek korlátozások nélküli, szabad légtérhasználatát. Az innovatív forgalomszervezési koncepciónak (Hungarian Free Route, HUFRA) köszönhetően az elmúlt évtized során a hazánk felett átrepülő járatok útvonala összesen 15 millió kilométerrel rövidült, és több mint 180 millió kilogrammal kevesebb szén-dioxid került a levegőbe.
2025-01-31 10:06:46
A NASA elfogadta az Axiom Space negyedik küldetését, tehát Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós leghamarabb 2025 tavaszán elindulhat a Nemzetközi Űrállomásra. Az Ax-4 első sajtótájékoztatóján a legénység mellett bemutatták a küldetés hivatalos jelvényét („mission patch”), illetve azt a ruhát is, amelyben az űrhajósok a Nemzetközi Űrállomásra utaznak („flight suit”).
2025-01-27 09:31:22
Fontos mérföldkövet ért el a fenntarthatóság terén a VINCI Airports hálózat részeként működő Budapest Airport. A Budapest Airport leányvállalata, a Repülőtéri Üzemanyag Kiszolgáló Kft. sikeresen teljesítette azon audit feltételeit, amely lehetővé teszi a fenntartható repülőgép-üzemanyag (sustainable aviation fuel, SAF) használatának bevezetését a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 02. 17., 09:48
A Gulfstream Aerospace hamarosan átadja a megrendelőjének az utolsó G650(ER) business jetet. A jövő a G800-asoké, a váltómodell még az első félévben megkapja az amerikai Szövetségi Légügyi Hivataltól a szükséges tanúsítványokat.
2025. 02. 13., 09:18
A négynapos tanfolyam február 10-én kezdődött, a Kalkar-i Német Légierő Műveleti Parancsnokság NATO Allied Command Transformation (ACT) által akkreditált kiképzőközpontja, valamint az MH ÖMP Légierő Hadműveleti és Kiképzési Főnökség fegyvernemi részlege közös szervezésében.
2025. 02. 06., 10:02
Decemberben egy, akkor a nyilvánosság előtt még nem ismert megrendelő jelentette be az igényét nyolc, a gyártási fázis utolsó szakaszához érkezett Boeing 767F-re. Most kiderült: az ügyfél a UPS.
2025. 01. 31., 09:56
Beszélgetés Könczöl Ferenc ezredessel, aki 2025. január 1-től tölti be az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár parancsnoki beosztását.

  Legfrissebbek most

2024 november első felében immár nyolcadik alkalommal tartották meg a CRUZEX-et. A legnagyobb latin-amerikai légierő gyakorlaton ezúttal 16 országból 3000 katona és 100 repülő eszköz vett részt.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.