2024. 12. 19. csütörtök
Viola
: 415 Ft   : 398 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Budapesti bázisról indít járatot New Yorkba és Chicagóba a LOT lengyel légitársaság!

Budapesti bázisról indít járatot New Yorkba és Chicagóba a LOT lengyel légitársaság!
JETfly  |  2017. 07. 07., 16:13
Budapesti bázisról indít járatot New Yorkba és Chicagóba a LOT lengyel légitársaság!

Jövő májustól nem kevesebb, mint heti hat közvetlen járatot indít Budapestről New Yorkba és Chicagóba a lengyel LOT légitársaság, ezzel hatéves szünet után ismét lesz közvetlen légi összeköttetés az Egyesült Államok és Magyarország között. A lengyel légitársaság mindkét nagyvárosba a világ egyik legkorszerűbb repülőgépével, az amerikai Boeing 787-es Dreamlinerrel teljesíti a járatokat.

  • 2018 májusától újra közvetlen járattal lesz elérhető az USA Budapestről
  • A LOT Boeing 787-essel teljesíti majd a járatokat New Yorkba és Chicagóba
  • A jegyek értékesítése a jövő év májusától induló gépekre már el is kezdődött

2018 májusától minden hétfőn, csütörtökön, pénteken és vasárnap 11.55-kor New York Kennedy repülőterére, kedden és szombaton 11.35-kor pedig Chicago O’Hare repülőterére indulnak az elegáns, fehér-sötétkék festésű lengyel Dreamlinerek Budapestről. A két fontos amerikai nagyvárosba onnantól fogva egész évben közlekednek Budapestről a LOT Boeing 787 Dreamliner típusú gépei, tehát nem szezonális, hanem egész évben elérhető járatokról van szó. A jegyek értékesítése a jövő év májusától induló gépekre már el is kezdődött minden elérhető kereskedelmi csatornán, így egyebek mellett a www.lot.com weboldalon keresztül is.

Mindezt ma délelőtt jelentették be a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, ahová bemutató járatként – egyelőre Varsóból – érkezett a LOT lengyel légitársaság egyik Boeing 787 Dreamliner típusú gépe. A LOT 787-esein összesen 252-en utazhatnak, 18-an business class ülőhelyen, 21-en prémium turista osztályon, 213-an pedig hagyományos turista osztályon. A 216 tonna felszálló tömegű gép legnagyobb hatótávolsága 15 700 kilométer, így Budapestről könnyedén éri el az Egyesült Államok keleti partvidékén fekvő New Yorkot és a közép-nyugati Chicagót.

Az új amerikai járat elindításával kapcsolatban Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter egyebek mellett ezt hangsúlyozta: Magyarországnak versenyhátrányt jelentett, hogy nem volt közvetlen összeköttetése az Egyesült Államokkal, pedig az USA Magyarországon a második legnagyobb befektető. Mintegy 1700 vállalat százezer munkahelyet tart fenn, a két ország közötti kereskedelem értéke éves szinten az 5,5 milliárd dollárt is meghaladta. A járatok nyitása a visegrádi együttműködést is erősíti Szijjártó Péter szerint, és hangsúlyozta, hogy Közép-Európa lett az unió növekedésének motorja.

Lengyelország nevében Mateusz Morawiecki miniszterelnök-helyettes, a varsói kormány fejlesztési- és pénzügyminisztere kijelentette: „Napjainkra a LOT Európa egyik legdinamikusabban fejlődő légitársaságává vált, a Budapestről az Egyesült Államokba induló járatok pedig azt jelzik, hogy a lengyel légitársaság sikeresen bővíti piaci pozícióit a régióban. Közép- és Kelet-Európa hatalmas fejlődési potenciállal rendelkezik, jelentős mértékben átformálhatja a földrész légiközlekedési piacát. A LOT lengyel légitársaság a régió utazói számára az elérhető legtöbb utazási lehetőséget kívánja biztosítani.”

David Kostelancik, az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének ügyvivője üdvözölte az új, közvetlen járat elindítását: „Az új járatok újabb köteléket hoznak létre az Egyesült Államok, Lengyelország és Magyarország között – két olyan fontos szövetségesünkkel tehát a régióban, amelyek között régóta baráti a viszony. Jómagam chicagói születésű vagyok, ezért külön öröm számomra, hogy most először végre közvetlen járat köti majd össze Budapesttel. De nagyon örülök annak is, hogy ezek a járatok a magyar utazók előtt Amerika-szerte számtalan új lehetőséget nyitnak meg.”

„Büszkék vagyunk arra, hogy Budapest adhat otthont a LOT légitársaság első, Lengyelországon kívül létrehozott bázisának, méghozzá rögtön két, igen jelentős amerikai járattal New Yorkba és Chicagóba. Ez egy méltán történelmi jelentőségű pillanat mind a három érintett ország légközlekedése szempontjából, igazi nyerő helyzet mind a magyar, mind az amerikai utasok számára.” jelentette ki Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója. Hozzátette: „Az előzetes piaci felméréseink is azt mutatták, hogy hatalmas piaci igény mutatkozik mind a keleti parti New York, mind a közép-nyugati Chicago irányába, így a két járat biztos üzleti sikerre számíthat. A Dreamliner beállításával létrejövő magyar-amerikai légi összeköttetésnek nem elhanyagolható gazdasági hatása is lesz, hiszen a korszerű Boeing 787-es egyetlen járaton – az utasok mellett - akár 12 tonnányi ún. belly cargót is szállíthat, amire már most óriási a kereslet.”

Rafal Milczarski, a LOT vezérigazgatója emlékeztetett rá, hogy Budapest vonzáskörzetében, ami a hosszútávú járatok piacán kétórányi autózásnyi távolságot jelent, nem kevesebb, mint 8 millió ember él, így jelentős piaci igényt elégítenek ki a jövő májusban induló amerikai járatok. Ebbe a körbe beletartozik Kelet-Ausztria, Szlovákia, Románia erdélyi részei és számos ország a Balkánon. Rafal Milczarski kijelentette: „Nem kevesebb, mint 165 000 ember utazik évente New Yorkból és Chicagóból Budapestre. Napjainkban Frankfurton, Párizson, Amszterdamon és Londonon át érkeznek, ami miatt a szükségesnél lényegesen hosszabbra nyúlik az utazás. Úgy gondoljuk, hogy Budapest és vonzáskörzetének lakói ennél sokkal jobbat érdemelnek, ezért döntöttünk úgy, hogy közvetlen járatokat indítunk Magyarország és az Egyesült Államok között. A LOT stratégiájának központi eleme, hogy kihasználjunk minden kínálkozó üzleti lehetőséget, így ezúttal sem mehettünk el a lehetőség mellett.”

Forrás: BUD

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 12. 07., 20:15
Egy hely, ahol találkozik a legmodernebb haditechnika az örök klasszikusnak számítóval: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési szakán nem csak pilótákat képeznek, hiszen a merev- és forgószárnyasok üzemeltetése és karbantartása legalább annyira fontos, mint azok vezetése.
2024. 11. 29., 14:54
2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.
2024-12-14 16:00:42
Kovács Krisztián ezredest nevezték ki az MH Kiss József 86. Helikopterdandár új parancsnokává 2025. január elsejei hatállyal. Elődje, dr. Bali Tamás dandártábornok az MH Összhaderőnemi Műveleti Parancsnokság parancsnokhelyetteseként folytatja katonai szolgálatát.
2024-11-18 16:45:23
Idén októberben megállapodás született arról, hogy különleges mentéseknél segédkezik egymásnak az EUFOR (European Union Force) és a konjici Prenj Hegyimentő Szolgálat. Az együttműködés aláírásakor a nemzetközi haderőt dr. Sticz László vezérőrnagy, az EUFOR Althea művelet parancsnoka, míg a bosnyák felet Almir Mahmutović, az önkéntes szervezet igazgatótanácsának elnöke képviselte.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 12. 19., 11:57
A két H225M helikopter megérkezése, azt jelenti, hogy a megrendelt 16-ból már 14 a Magyar Honvédségnél van – tette hozzá Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2024. 12. 17., 12:25
A keskenytörzsű, közepes hatótávolságú utasszállítóhoz a légitársaság az amerikai Azorra lízing- és vagyonkezelő cég közvetítésével jutott hozzá.
2024. 12. 15., 22:13
Annak idején, amikor a Lockheed a P-3 Orion tervezésébe fogott, nem is volt kérdéses, hogy az óceánnal körülvett Ausztrália légierejénél is megjelenik majd a típus, de hogy valamivel több, mint fél évszázadon át, 2023 végéig repül majd a kengurus felségjellel, azt talán ők sem gondolták.
2024. 12. 13., 10:46
Az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárnál tett látogatást dr. Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke.

  Legfrissebbek most

Év végi kötelékrepülést hajtottak végre az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár pilótái tíz JAS-39 Gripen vadászgéppel. A kötelék gépei közül nyolc kiképzési repülést hajtott végre, és hozzájuk csatlakozott a készültségi géppár is.

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.