A nyíregyházi pilótaképző központ, a Tréner Kft. egy FNPT II MCC szimulátort rendelt májusban a szintén magyar tulajdonú Simnest Aviation-től. Az újonnan beszerzett, Airbus A320 típusú repülőgépen alapuló eszközön a Wizz Air Pilot Academy kadétjait fogják oktatni.
A pilótaképzésben több mint 30 éves történelemmel rendelkező Tréner a régió vezető akadémiáinak egyike. Tanulóik rendelkezésére több mint 23 repülőgép áll, melyeken történelmük során ezernél is több kereskedelmi pilótát képeztek. A Tréner a Wizz Air Pilot Academy 2017-es indulása óta biztosít kiemelkedő színvonalú képzést a légitársaság akadémiája számára.
A Tréner új Simnest Airbus A320 FNTP II MCC eszköze egy sugárhajtású repülőgép szimulátor. Mivel a Wizz Air flottája túlnyomórészt Airbus A320-as és A321-es repülőgépekből áll, a Tréner vezetősége számára nyomós érv volt a Simnest Aviation mellett, hogy mindenképpen olyan szimulátort akartak vásárolni, amely a lehető legtökéletesebben adja vissza az Airbus A320-as repülőgépek kialakítását és viselkedését.
Mindezek mellett fontos szempont volt az is, hogy az oktatók könnyen tudják használni a szimulátort. A Simnest Aviation saját fejlesztésű szoftverkörnyezetének köszönhetően a szimulátor technikus segítsége nélkül is használható, és olyan, a piacon egyedülálló funkciókat tartalmaz, mint az egygombos indítás/ leállítás. Az oktatók munkáját nagymértékben megkönnyíti az is, hogy a tréning során a repülőgépet pár pillanat alatt újra lehet pozícionálni vagy akár teljesen új szituációba helyezni.
“Nagyon nagy elvárásaink vannak az új szimulátorral kapcsolatban, ezért külön öröm számunkra, hogy egy hazai gyártó képes megfelelni ezeknek. Ez a figyelemre méltó eszköz felbecsülhetetlen segítséget nyújt majd diákjainknak, különösen a Wizz Air Pilótaakadémián tanulóknak. Jelentősen javítani fogja a képzési élményüket olyan nagyra értékelt programjainkon belül, mint a Wizz Air Pilot Academy program, a Cabin Crew to Captain program, vagy a legújabb, kifejezetten a feltörekvő női pilóták számára kidolgozott kezdeményezésünk, a She Can Fly Program" - emelte ki Horváth Tibor, a Tréner Kft. képzési vezetője.
A Tréner új beszerzésével a légi közlekedés három jelentős magyar szereplője egyesítette erőit, hogy hozzájáruljanak a kereskedelmi repülés biztonságához és a globális pilótahiány leküzdéséhez.
Sajtóközlemény
Forrás: SIMNEST
Év végi kötelékrepülést hajtottak végre az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár pilótái tíz JAS-39 Gripen vadászgéppel. A kötelék gépei közül nyolc kiképzési repülést hajtott végre, és hozzájuk csatlakozott a készültségi géppár is.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.