A Corvin Alapítvány neve először 1991-ben került a köztudatba, mint a Taszáron megrendezett Nemzetközi Repülőnap szervezője.
Munkájukat 1989-ben kezdték, nem kis feladatot vállalva magukra. A Magyar Honvédség és azon belül a Légierő hősi halottainak hozzátartozói, betegeinek, nehéz helyzetbe jutott kollegáinak anyagi és erkölcsi támogatása. E karitatív tevékenység mellett fontos küldetésnek tekintették és tekintik a nemzetközi katonai kapcsolatok ápolását. Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy az általuk szervezett nemzetközi repülőnapok hatására megismerték a magyar repülőket és ettől kezdve külföldi meghívásokat kaptak a hazai repülőcsapatok.
Hasznos munkájuk eredményeként ma már a repülők nagy családjának elengedhetetlen részei. Az alapítvány sajnos soha nem volt könnyű helyzetben. Az adományait évről évre nehezebben tudják kigazdálkodni. Az okokat hosszan sorolhatnánk, a csökkenő személyi állomány kevesebb befizetése, ritkul az adományozók száma…, de ebben a helyzetben a legfontosabb a probléma megoldása.
A kuratórium minden évben nagyobb összejövetelén osztja ki támogatását a pályázott rászorulóknak. Az elmúlt tizennégy év alatt több mint háromszázötvenen kaptak anyagi segítséget. Az átadó ceremónia helyszíne mindig más, de lehetőség szerint egy-egy repülő város. Idén Kecskemét, a Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis adott otthont az eseménynek. Az alapítvány kuratóriumának tagjai és a támogatást kapottak mellett részt vett az ünnepségen a bázis parancsnoka Pető István dandártábornok. Köszöntője után a Corvin Alapítvány történetét, munkáját és céljait ismerhették meg a jelenlévők majd Bajer Nándor a kuratórium elnöke ismertette, kik kaptak idén anyagi segítséget szervezetüktől.
A névsor idén sem volt rövid, a támogatottak között szerepelt Szentgyörgyi Dezsőné, a bázis névadójának özvegye, Horváth Krisztián, a Puma század repülőszerencsétlenségben meghalt pilótájának fia és Szász Gáborné a tavalyi Jak-52 katasztrófa egyik áldozatának felesége. A Corvin Alapítvány nemcsak egyéneket, hanem a magyar repülésért ténykedő szervezeteket is támogat, mint idén a Magyar Szárnyak szerkesztőségét.A repülőkért dolgozó alapítvány munkáját végzi tovább és bízik benne, hogy áldozatos tevékenységük eredményeként jövőre több pályázót tudnak érdemben segíteni.
Év végi kötelékrepülést hajtottak végre az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár pilótái tíz JAS-39 Gripen vadászgéppel. A kötelék gépei közül nyolc kiképzési repülést hajtott végre, és hozzájuk csatlakozott a készültségi géppár is.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.