2017. december 19-én, kedden tartották a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis ünnepi, évzáró állománygyűlését, melyen a hagyományokhoz híven átadták az Év katonáinak járó elismeréseket, többek között Az Év hajózója címet is.
A díj a 2017-es esztendőtől - 5 éven keresztül - kiegészül a Dongó Repülés-Hagyományőrző Alapítvány összesen 2 500 eurós felajánlásával, így az elöljárók javaslatára, az adott év legjobbjának választott vadászpilóta a díj mellé 500 eurót is hazavihet. Az idei év díjazottja: Hajdu Gy. Attila őrnagy, akinek az alapítvány két kurátora, Zsámboki Tibor nyugállományú ezredes és Koncsik István, a JETfly Magazin tulajdonosa adta át a díjat.
A Dongó vadászrepülő század pilótái Koncsik Istvánnal karöltve alapították meg a Dongó Repülés-Hagyományőrző Alapítványt, mely immáron másfél évtizede működik: fő céljuk a jótékonyság a volt századtagok irányába, továbbá a katonaárvák megsegítése. Az alapítványt Zsámboki Tibor nyugállományú ezredes, a Kecskeméti Repülőbázis korábbi bázisparancsnok-helyettese, illetve ideiglenesen megbízott bázisparancsnoka, Tóth Gábor nyugállományú alezredes, a Puma század volt parancsnoka, valamint Koncsik István irányítja. Koncsik István - egyedüli civilként - 2010-től tiszteletbeli tagja az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis Dongó vadászrepülő századának, a honvédelemért tett munkáját a Honvédelmi Miniszterek öt esetben jutalmazták: legutóbb 2017 májusában, amikor az I. osztályú Honvédelemért Kitüntető Címet adományozták részére.
A Dongó Repülés-Hagyományőrző Alapítvány kulcsfontosságú szerepet vállalt többek között abban is, hogy Kecskeméten repülőgépes emlékművet állítsanak fel: az összefogásnak és a számtalan támogatónak köszönhetően az elképzelésből valóság lett, 2015. december 8-án, az északi elkerülő kijáratánál (a 44-es és 445-ös út találkozásánál) lévő körforgalmi csomópontban felavatták a MiG-21-es emlékművet, mely azóta is a város egyik fő látványossága.
A további díjazottak listáját ezen a linken tekintheti meg!
Cikk: Darabos Erika
Soha nem mértek még akkora forgalmat Magyarország légterében, mint 2024-ben. A HungaroControl Zrt. szakembereinek az év során összesen 1 143 937 repülőgépet kellett irányítania, közel 6 százalékkal túlszárnyalva az ugyancsak rekordévnek számító 2023-as esztendőt.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.