2024. 12. 26. csütörtök
István
: 415 Ft   : 398 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Orosz segítséggel készül az új kínai lopakodó?

JETfly  |  2011. 08. 22., 13:10

Találgatásra adhat okot néhány hasonlóság az új kínai vadászgép, és az egyik orosz prototípus között. Néhány szakértő véleménye szerint Moszkva és Peking csendben információkat oszt meg egymással a gép fejlesztése során, ugyanis szerintük a J-20-as és a MiG 1.44 prototípus egyes részei megegyeznek.

Egy meg nem nevezett, de az orosz védelmi iparhoz közel álló forrás szerint a MiG típus dokumentációi a kínai tervezők kezébe kerültek, és nem biztos, hogy legális úton. Mindenesetre, ha az oroszok besegítenek a J-20-as fejlesztésébe, akkor nagyobb rálátást nyernek a kínai hadiiparra, és az ország fegyverkezésére.

Sok titkot rejt még magában a kínai J-20

Egy független elemző szerint a kínaiak fizettek az oroszoknak ezekért a dokumentumokért. Mindezen híreket a kínaiak nem kommentálták, az oroszok pedig egyenesen tagadják, hogy történt volna technológia transzfer a két ország között.

Mint ismeretes, manapság egyedül az Egyesült Államok légiereje tart hadrendben ötödik generációs vadászgépet, rajtuk kívül Oroszország volt az egyedüli, aki képviseltette magát ebben a kategóriában, nemrég azonban megjelent a színen Kína is, amely 2010-ben az USA után a második legnagyobb katonai költségvetéssel rendelkezett. Oroszország ilyen téren nem tudja tartani a lépést, annak ellenére, hogy ők látják el gázzal és olajjal is Kínát, a világ legnagyobb energiafogyasztóját.

MiG 1.44

MiG 1.44

A két ország viszonya barátinak mondható, ettől függetlenül az oroszok jelentős erőket állomásoztatnak az ország távol-keleti részén, hogy ezzel is védjék a nyersanyagban gazdag területeket.

Kína korábban Oroszország egyik legnagyobb vásárlója volt a fegyverpiacon, már azonban egyre kevesebbet szereznek be a szomszédtól, és egyre többet gyártanak saját maguk. Kína oroszországi nagykövete szerint a két ország kapcsolata a védelmi együttmüködés terén már túlmutat a fegyverek eladásán és megvételén. A kínaiak nemcsak a légierőt, hanem a haditengerészetet is rohamléptékben kívánják fejleszteni, legjobb példa erre az Ukrajnától vásárolt repülőgép-hordozójuk, amely ebben a hónapban futott ki először a tengerre.

Galéria: Orosz segítséggel készül az új kínai lopakodó?

aaaa dddddd
Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:

Még több friss hír

2024. 12. 07., 20:15
Egy hely, ahol találkozik a legmodernebb haditechnika az örök klasszikusnak számítóval: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési szakán nem csak pilótákat képeznek, hiszen a merev- és forgószárnyasok üzemeltetése és karbantartása legalább annyira fontos, mint azok vezetése.
2024. 11. 29., 14:54
2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.
2024-12-14 16:00:42
Kovács Krisztián ezredest nevezték ki az MH Kiss József 86. Helikopterdandár új parancsnokává 2025. január elsejei hatállyal. Elődje, dr. Bali Tamás dandártábornok az MH Összhaderőnemi Műveleti Parancsnokság parancsnokhelyetteseként folytatja katonai szolgálatát.
2024-12-11 16:45:48
A Wizz Air örömmel jelenti be, hogy a World Finance szaklap “Carbon Awards 2024” programjában karbonintenzitásának csökkentéséért és a fenntarthatóbb üzemelésért bevezetett gyakorlatok elismeréseként elnyerte a “Legjobb légitársaság a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséért” elismerést.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 12. 19., 11:57
A két H225M helikopter megérkezése, azt jelenti, hogy a megrendelt 16-ból már 14 a Magyar Honvédségnél van – tette hozzá Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2024. 12. 17., 12:25
A keskenytörzsű, közepes hatótávolságú utasszállítóhoz a légitársaság az amerikai Azorra lízing- és vagyonkezelő cég közvetítésével jutott hozzá.
2024. 12. 15., 22:13
Annak idején, amikor a Lockheed a P-3 Orion tervezésébe fogott, nem is volt kérdéses, hogy az óceánnal körülvett Ausztrália légierejénél is megjelenik majd a típus, de hogy valamivel több, mint fél évszázadon át, 2023 végéig repül majd a kengurus felségjellel, azt talán ők sem gondolták.
2024. 12. 13., 10:46
Az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárnál tett látogatást dr. Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke.

  Legfrissebbek most

A JETfly magazin 2000 óta szolgáltatja a friss hazai és nemzetközi híreket a katonai repülés világából! A töretlen bizalmat megköszönve kívánunk Olvasóinknak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Repülős Élményekben Gazdag, Boldog Új Évet!

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.