A nyilvánosság bevonásával teljes kényszerhelyzeti gyakorlatot tartott csütörtök délután Ferihegyen a Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Budapest Airport. A szimulált földi repülőgép-baleset elhárításában több szervezet több mint 100 munkatársa működött együtt.
A kényszerhelyzet gyakorlásának célja, hogy a hasonló, éles helyzetek megoldásában résztvevő egységek gyakorolhassák a repülőtér Kényszerhelyzeti Terve által meghatározott feladatokat, összehangolják a közremüködő szervezetek tevékenységét, illetve kiértékeljék a végrehajtás során szerzett tapasztalatokat.
„Biztonság kompromisszumok nélkül, ez a legfontosabb alapelve a repülőtér müködésének. Kiemelten fontosnak tartjuk az utasok és repülőtér biztonságát.” – mondta Chris Woodruff a Budapest Airport vezérigazgatója. Hozzátette: „Folyamatosan tesztelnünk és fejlesztenünk kell módszereinket és felkészültségünket, hogy a légiközlekedés bővülésével együtt növekedő kihívásoknak megfeleljünk.”
Az esemény felszámolásában együttmüködő szervezetek közel két óra alatt, gyorsan és hatékonyan oldották meg azon katasztrófavédelmi feladatokat, amelyeket több hónapos előkészítő tevékenység előzött meg. „Az ilyen szerteágazó kényszerhelyzeti gyakorlat jó alkalmat teremt arra is, hogy a végrehajtás során szerzett tapasztalatokat kiértékeljük, azokból tanuljunk. Ezekben az esetekben célként kezeljük az esetlegesen felbukkanó hibák kijavítását, valamint a felkészültség színvonalának szinten tartását, emelését.” – nyilatkozta Sóti József tüzoltó alezredes, tanácsos, a Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság megbízott igazgatója.
A gyakorlat nemcsak a részt vevő operatív egységek közötti együttmüködés próbája volt, hiszen a gyakorlattal egyidőben a kényszerhelyzeti központban ugyancsak tesztelték az ehhez hasonló esetek vezetési és irányítási feladatainak végrehajtását is a szervezetek vezetői.
A Budapest Ferihegy Nemzetközi Repülőtér valamint a Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság a légi közlekedés védelmének érdekében évenkénti gyakorlattal készül a különböző kényszerhelyzetek mozzanatainak kihívásaira. Legutóbb 2005. december 21-én tartottak teljes kényszerhelyzeti gyakorlatot a budapesti repülőtéren.
A jobb ügyfélélmény és kiszolgálás érdekében a Wizz Air változtatásokat vezetett be, hogy az utasok könnyebben hozzáférjenek az ügyfélszolgálathoz.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.