Itt találod az összes cikket a „Japán Önvédelmi Légierő” témában!
Japán Önvédelmi Légierejéhez kötődik az első F-35A veszteség, mely helyi idő szerint 19 óra 30 perc körül történt 2019. április 9-én, kedden. Az F-35-ös a Csendes-óceánba zuhant, pilótáját továbbra sem találják.
A japán kormány jóváhagyta azt a tervet, amely szerint az eddig megrendelt 42 darab mellé további 105 példányt szereznének be az F-35-ösből, amellyel az USA után (és az Egyesült Királyság előtt) a típus második legnagyobb üzemeltetőjévé válnának.
Az amerikai Lockheed Martin vállalat megerősítette, hogy a napokban Japánban, Nagoyaban, bemutatta az MHI (Mitsubishi Heavy Industries) vállalat az első, a szigetországban gyártott F-35A Lightning II típusú ötödik generációs vadászrepülőgépet.
A Japán Légi Önvédelmi Erő (JASDF) pilótája, Nakano alezredes az első japán repülőgépvezető, aki több hónapos elméleti képzést követően február 7-én levegőbe emelkedhetett az F-35A repülőgéppel.
A Japán Önvédelmi Légierő tovább üzemelteti az F-4 Phantomokat.
A japán Kawasaki Heavy Industries vállalat tervei szerint, a második C-2-es, hazai fejlesztésű katonai teherszállító repülőgépet 2017-ben adja majd át a Japán Önvédelmi Légierőnek.
Friss hírek a japán F-35-ös beszerzésről.
Repült a japán X-2.
A japán Mitsubishi cég bemutatta az ATD-X (Advanced Technology Demonstrator-X) Shinshin ötödik generációs vadászrepülőgép első, repülő prototípusát.
Japán a napokban jelentette be, hogy elképzeléseik szerint, 2016 első felében megkezdődhet az ATD-X berepülése.
Az ázsiai e-kereskedelem növekedése az egyik motorja a légi teherszállításban tapasztalható keresletnövekedésnek. Ennek kielégítése érdekében az Emirates SkyCargo két új teherszállító gépet állít forgalomba és 15 százalékkal növeli szállítókapacitását.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.