Itt találod az összes cikket a „Typhoon” témában!
Az Aranysas magazinban már számos alkalommal mutatták be a NATO légtérvédelmi missziójában szerepet játszó alakulatokat. Ezúttal a délkeleti szárny következik, ahol napjainkban a Baltikumhoz képest is feszültebb a helyzet.
Németország úgy döntött, hogy 35 darab, ötödik generációs Lockheed Martin F-35-ös harci repülőgépet és 15 darab Eurofighter Typhoon-t vásárol légierejének megerősítésére, miután a Boeing F/A-18E/F ajánlatát elvették.
Az Olasz Védelmi Minisztérium év elején sajtóközleményben tudatta, hogy háromoldalú együttműködési megállapodást írt alá Olaszország, az Egyesült Királyság és Svédország védelmi minisztere az új Tempest program kapcsán.
2019. január 10-én, kevesebb mint egy év alatt elérte a bevethetőség első lépcsőjét, vagyis az úgynevezett bevezető műveleti képességet (IOC – Initial Operational Capability) az Egyesült Királyság F-35B állománya.
2018. július 30. és augusztus 3. között rendezik meg az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison a "Flying Sword" névre keresztelt brit-magyar repülő harcászati kiképzés, melynek sajtónyilvános napját augusztus 2-án, csütörtökön rendezték.
A The National beszámolója szerint Katarnak a napokban kellett volna kifizetnie a megrendelt Typhoon flotta vételárának első részletét, de ez nem történt meg, Katar egyelőre nem tud fizetni, várhatóan nyár végére rendeződhet a kialakult helyzet.
Mint ahogy arról a napokban már lapunkon is beszámoltunk, a britek bejelentették Tempest névre keresztelt, következő generációs harci repülőgép tervüket, emellett fut a francia-német közös FCAS projekt is. Megvannak már az első hivatalos vélemények is a párhuzamról.
Talán a Farnborough légiszalon egyik legnagyobb bejelentésének lehettek ma szem- és fültanúi a helyszínen levők: bemutatták a Tempest névre keresztelt, következő generációs brit harci repülőgépet, melynek makettjéről mutatjuk a fotókat.
Montenegró NATO-csatlakozásának évfordulóján, 2018. június 5-én vette át a balkáni ország légterének védelmét az Olasz és a Görög Légierő. A montenegrói kormánygépet – egy Learjet 45-öst (4O-MNE) – két olasz Typhoon és két görög F-16-os fogott el szimbolikusan és kísért a leszállásig.
2017. október 12-én, röviddel déli 12 óra után lezuhant a Spanyol Légierő egyik Eurofighter Typhoon típusú vadászbombázója.
A BAE Systems legfrissebb beszámolójából kiderül, hogy 2017 első hat hónapjában 10 db Eurofighter Typhoon gördült le a gyártósorról, a miértekre választ is adott a brit repülőgépgyártó vállalat.
Brit vadászgépek szálltak le az MH Pápa Bázisrepülőtéren június 6-án, kedden. Az Eurofighter Typhoon repülőgépek Romániából érkeztek, ahol a NATO keretén belül készenléti szolgálatot látnak el.
2017. március 16-tól április közepéig hat darab Eurofighter Typhoon állomásozik az izlandi Keflavik repülőterén. A vadászrepülőgépek az Olasz Légierő alakulataitól érkeztek és a NATO észak-európai légvédelmi készültségi erőit fogják támogatni.
Spanyolország 2016. december 31-én újabb 12 darab Eurofighter Typhoont vehetett át. A most leszállított gépekkel már 60 példányra nőtt az spanyol felségjelzésű Typhoonok száma.
Bár manapság a világ legtöbb országában a védelmi kiadások folyamatos visszavágása a jellemző, mégis elmondható, hogy a FlightGlobal adatbázisa szerint a közelmúltban a használatban lévő vadászrepülőgépek száma mérsékelten, de emelkedett, összesen 87 példánnyal.
A Brit Királyi Légierő Typhoon vadászrepülőgépei a NATO dél-európai régiójában légirendészeti feladatokat látnak majd el a 2017-es év folyamán.
Justin Trudeau, Kanada miniszterelnöke a napokban jelentette be, hogy újraindítják a CF-18 Hornetek leváltására kiírt tendert.
Mint ahogy arról korábban már lapunkon is beszámoltunk, Portugália a brazil Embraer A-29N Super Tucano típusával modernizálná légierejét. A szándékból mára valóság lett, a két fél aláírta a beszerzéshez kapcsolódó szerződést.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.