2024. 12. 26. csütörtök
István
: 415 Ft   : 398 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Léginavigációs kutatás-fejlesztési platform alakult Magyarországon

JETfly  |  2015. 05. 08., 13:16

A HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. Kutatás-fejlesztési és Innovációs Platform létrehozásáról 2015. május 8-án együttműködési megállapodást írt alá tizenegy felsőoktatási intézménnyel, a KTI Közlekedéstudományi Intézettel és a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetével. Az együttműködés célja a léginavigációs tevékenységgel szorosan összefüggő K+F és innovációhoz kapcsolódó területek feltárása, közös projektek koordinációja, az oktatók, hallgatók kutatómunkájának, nemzetközi kapcsolatépítésének támogatása, valamint európai uniós pályázati lehetőségek kiaknázása.

A HungaroControl Zrt. kezdeményezésére a légiközlekedési iparág fejlesztésében érintett hazai egyetemek és intézmények összefogásával, egy nemzeti léginavigációs tudásbázis kialakítása kezdődhet meg. Az együttmüködés célja, hogy támogassa a magyarországi kutatómunkát, megteremtse az összeköttetést a hazai K+F erőfeszítések és az európai szintü kezdeményezések között, és ezáltal megalapozza egy regionális léginavigációs tudásközpont létrehozását. A platformban részt vevők egymás tudástőkéjének kiegészítésével eredményesen szerepelhetnek hazai és nemzetközi K+F programokban, hatékonyabban tesztelhetnek új módszereket, gyorsabban implementálhatnak új technológiákat. A HungaroControl kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének erősítésével válaszol azokra a kihívásokra, amelyek elé az európai légi fogalom növekedése és az Unió Egységes Európai Égbolt (Single European Sky, SES) keretszabályozásának integrációs és hatékonyságjavító törekvései állítják a kontinens léginavigációs szolgáltatóit.

Léginavigációs kutatás-fejlesztési platform alakult Magyarországon

Az együttmüködés keretein belül a Magyar Légiforgalmi Szolgálat a KTI és az MTA SZTAKI elismert szakemberei mellett a következő felsőoktatási intézmények kutatóival fog együtt dolgozni: Budapest Corvinus Egyetem (Marketing Tanszék és Vezetéstudományi Intézet); Budapesti Müszaki Egyetem, Közlekedésmérnöki és Jármümérnöki Kar (VRHT és KJIT), valamint Villamosmérnöki és Informatikai Kar (HVT); Debreceni Egyetem; Kecskeméti Főiskola; Nemzeti Közszolgálati Egyetem; Nyíregyházi Főiskola; Pannon Egyetem; Széchenyi István Egyetem. A HungaroControl jelenleg épülő nemzetközi léginavigációs K+F+I (kutatás-fejlesztési és innovációs) központja páratlan oktatási és szimulációs infrastrukturális lehetőségeket biztosít az együttmüködési platformban résztvevő intézmények szakemberei számára.

Léginavigációs kutatás-fejlesztési platform alakult Magyarországon

„Folyamatos újításaival, kutatás-fejlesztési eredményeinek alkalmazásával a HungaroControl európai szinten is élen jár a repülésbiztonság javítása, a kapacitás növelése, a légitársaságok költségeinek csökkentése és a környezet fokozott védelme terén. Az egyetemi oktatómühelyekkel történő intenzív együttmüködés új lendületet adhat fejlesztéseinknek, és hozzájárul egy regionális léginavigációs tudásközpont kialakításához, a közös tudástőke hatékony kiaknázása pedig lehetővé teszi magas hozzáadott értékü, a nemzetközi piacon is jól értékesíthető termékek, megoldások létrehozását” – mondta Szepessy Kornél, a HungaroControl vezérigazgatója.

Léginavigációs kutatás-fejlesztési platform alakult Magyarországon

A HungaroControl és a hazai felsőoktatási intézmények együttmüködései már a korábbi években is hozzájárultak a légiközlekedés müszaki fejlesztéseivel kapcsolatos egyetemi gyakorlat minőségének javításához, naprakész és jól felkészült oktatók biztosításához az iparág humán erőforrás igényeinek megfelelően. Az együttmüködő partnerek nemzetközi szinten is kiemelkedő eredményeket értek el például olyan eszközök fejlesztésével, amelyek a légiközlekedés biztonságát szolgálják, valamint lehetővé teszik a légi jármüvek ténylegesen megtett útvonalának és aktuális pozíciójának a korábbinál jóval pontosabb bemérését. A most aláírt megállapodás tovább növeli a hazai és európai intézmények szinergiája nyújtotta lehetőségeket. 

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 12. 07., 20:15
Egy hely, ahol találkozik a legmodernebb haditechnika az örök klasszikusnak számítóval: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési szakán nem csak pilótákat képeznek, hiszen a merev- és forgószárnyasok üzemeltetése és karbantartása legalább annyira fontos, mint azok vezetése.
2024. 11. 29., 14:54
2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.
2024-12-14 16:00:42
Kovács Krisztián ezredest nevezték ki az MH Kiss József 86. Helikopterdandár új parancsnokává 2025. január elsejei hatállyal. Elődje, dr. Bali Tamás dandártábornok az MH Összhaderőnemi Műveleti Parancsnokság parancsnokhelyetteseként folytatja katonai szolgálatát.
2024-12-11 16:45:48
A Wizz Air örömmel jelenti be, hogy a World Finance szaklap “Carbon Awards 2024” programjában karbonintenzitásának csökkentéséért és a fenntarthatóbb üzemelésért bevezetett gyakorlatok elismeréseként elnyerte a “Legjobb légitársaság a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséért” elismerést.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 12. 19., 11:57
A két H225M helikopter megérkezése, azt jelenti, hogy a megrendelt 16-ból már 14 a Magyar Honvédségnél van – tette hozzá Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2024. 12. 17., 12:25
A keskenytörzsű, közepes hatótávolságú utasszállítóhoz a légitársaság az amerikai Azorra lízing- és vagyonkezelő cég közvetítésével jutott hozzá.
2024. 12. 15., 22:13
Annak idején, amikor a Lockheed a P-3 Orion tervezésébe fogott, nem is volt kérdéses, hogy az óceánnal körülvett Ausztrália légierejénél is megjelenik majd a típus, de hogy valamivel több, mint fél évszázadon át, 2023 végéig repül majd a kengurus felségjellel, azt talán ők sem gondolták.
2024. 12. 13., 10:46
Az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárnál tett látogatást dr. Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke.

  Legfrissebbek most

A JETfly magazin 2000 óta szolgáltatja a friss hazai és nemzetközi híreket a katonai repülés világából! A töretlen bizalmat megköszönve kívánunk Olvasóinknak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Repülős Élményekben Gazdag, Boldog Új Évet!

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.