Itt találod az összes cikket a „A350” témában!
Az Emirates, a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága, 48 millió dollárt fordít az új Airbus A350-es flottájának bevezetésével összefüggésben a személyzet képzésére. A képzési program során a légitársaság három fejlett repülésszimulátort alkalmaz, melyek modern pilóta-támogató rendszerekkel (PSS) vannak felszerelve.
2024. január 2-án, helyi idő szerint 18 óra körül szállt le Tokió Haneda nemzetközi repülőterén a Japan Airlines A350-900 típusú utasszállító repülőgépe. A leszállást követően az Airbus összeütközött a Japán Parti Őrség Dash-8-as gépével, a felvételek azóta bejárták a netet.
A szélestörzsű flotta megújításának felgyorsítása érdekében a korábban leadott megrendelést kiegészítve újabb 50 darab Airbus A350-es repülőgépet rendel az Air France-KLM Csoport. A francia-holland vállalat fogja a legtöbb A350-est üzemeltetni a világon az évtized végére.
A Boeing 777-200ER típusok kabinfelújítása után újabb szélestörzsű repülőgép várja júliustól az eddiginél is nagyobb kényelemmel az utasokat. Az Airbus A350-900-asok fedélzetén suite kialakítású üzleti osztály, valamint kiváló minőségű szövetek, burkolatok és alapanyagok szolgálják a minél kényelmesebb repülést.
Különleges megbízatást teljesített az Air France egyik repülőgépe: az ókori Egyiptom egyik legjelentősebb uralkodója, II. Ramszesz fáraó szarkofágját szállította Párizsba egy kiállításra.
Folytatja a szélestörzsű flotta megújítását az Air France-KLM Csoport, a francia-holland vállalat négy áruszállító A350F és három személyszállító A350-900-as vételéről egyezett meg az Airbus-szal.
Az Air France a folyamatosan növekvő utasforgalomnak köszönhetően folytatja a kínálat bővítését, a téli menetrendi időszakban 182 célállomásra repül majd és 23 új útvonalat nyit.
Az Emirates és az Airbus megállapodást kötött 40 darab A330-900, valamint 30 darab A350-900 típusú repülőgép rendeléséről. A megállapodás értéke 21,4 milliárd dollár. Egyben döntés született arról is, hogy az Emirates további 14 A380-as gépet vesz át 2021 év végéig.
Az Airbus Helicopters megkezdte az első, 3D nyomtatási technológiával készülő repülőgép-alkatrész gyártását. A 2020-ban üzembe állítandó Airbus A350-es példányok használják majd először azt a zárszerkezetet, amelynek fő alkatrésze - egy reteszelő tengely – 3D nyomtatással készül.
2017. szeptember 8-án először landolt a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a világ legújabb fejlesztésű, szélestörzsű repülőgépe, az Airbus A350-es.
Napra pontosan kereken ötven évvel ezelőtt, 1967. augusztus 26-án landolt a Lufthansa LH194/195 számú, első közvetlen járata Frankfurtból Budapestre: a „Kiel” névre keresztelt Boeing 727-30-as München érintésével érkezett a magyar fővárosba, majd innen folytatta útját Belgrádba.
Az ázsiai e-kereskedelem növekedése az egyik motorja a légi teherszállításban tapasztalható keresletnövekedésnek. Ennek kielégítése érdekében az Emirates SkyCargo két új teherszállító gépet állít forgalomba és 15 százalékkal növeli szállítókapacitását.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.