Itt találod az összes cikket a „F/A-18” témában!
A mai napon, 2018. december 6-án, csütörtökön Japán partjainál zuhant a Csendes-óceánba az Amerikai Tengerészgyalogság egyik F/A-18D és KC-130J repülőgépe, melyek vélhetően légi utántöltés során ütköztek össze.
A mai napon, 2018. november 12-én, hétfőn reggel, a Filippínó-tengerbe zuhant a USS Ronald Reagan (CVN-76) repülőgép-hordozó hajófedélzeti ezredének egyik F/A-18-asa, gyakorló repülés végrehajtása közben.
A jelenlegi tervek szerint még hosszú évtizedekig hadrendben marad az F/A–18 Super Hornet vadászbombázó. Ez persze nem jelenti azt, hogy az „öregfiú” változatlan formában várja az ellenfeleket.
A Svájci Légierő megerősítette a hírt, mely szerint öt F/A-18-asukon találtak eddig töréses műszaki hibát. A repülőgépeket természetesen azonnal leállították és megkezdték a teljes átvizsgálásukat.
Kanada hivatalosan is kifejezte érdeklődését az ausztrál F/A-18A/B Hornetek iránt. A kanadai Királyi Légierő CF-18-ainak ideiglenes pótlására kiváló lehetőséget nyújtanának az ausztrálok használt vadászbombázói.
A Boeing aktívan lobbizik az F/A-18E/F Super Hornet érdekében az Indiai Haditengerészetnél.
2016. december 7-én, helyi idő szerint este 6 óra körül az Egyesült Államok tengerészgyalogsága (USMC) elveszítette egyik Japánban állomásozó pilótáját és F/A-18 Hornet repülőgépét.
2016. november 9-én, szerdán a kaliforniai San Diego közelében kiképzési repülés végrehajtása közben egymásnak ütközött két együléses, a tengerészgyalogsághoz tartozó F/A-18 Hornet – írja az ABC News.
Cseh parlamenti képviselők utaztak azon a repülőgépen, amely a Svájci Légierő egyik gyakorlata során a vadászgépek célpontja volt.
75 éve, 1941-ben kezdte el működését a repülőtér Meiringenben.
A négy hajózó túlélte a balesetet.
Finnország légiereje a kilencvenes években hajtotta végre a negyedik generációra történő átállást, azóta a típusösszetételük nem változott, a képességeik azonban 2015-től gyökeresen módosultak.
Miután 2014-ben a népszavazás elutasította a Saab Gripen vadászgépek beszerzését, a svájci kormányzat újra megpróbálkozik a régi flotta lecserélésével.
A svájci illetékesek 2015. december 1-jén hozták nyilvánosságra, hogy az elkövetkezendő öt évben fokozatosan erősítik meg a légvédelmi és légi rendészeti feladatokat ellátó készültséget.
Soha nem mértek még akkora forgalmat Magyarország légterében, mint 2024-ben. A HungaroControl Zrt. szakembereinek az év során összesen 1 143 937 repülőgépet kellett irányítania, közel 6 százalékkal túlszárnyalva az ugyancsak rekordévnek számító 2023-as esztendőt.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.