Az Orosz Légi és Kozmikus Erők ígéretes típusa a Szu-30SzM harci repülőgép, melynek kapcsán leginkább új példányok átadásáról vagy éppen egyre több orosz repülőtéren való megjelenéséről számolunk be leginkább. Most sajnos nem, ugyanis megtörtént a Szu-30SzM első vesztesége.
A szíriai Hmejmim légibázison állomásozó orosz egység egyik Szu-30SzM vadászbombázója, nem sokkal a felszállást követően a mai napon, moszkvai idő szerint délelőtt 10 óra előtt a Földközi-tengerbe csapódott. Egyelőre nincsenek pontos információk: van olyan hírforrás, ami madárral való ütközést, illetve a kétfős személyzet elvesztését említi, máshol pedig azt olvasni, hogy a hajózók sikeresen katapultáltak, tehát egyelőre csak a gépveszteség tűnik biztosnak (olyan hírforrást is találtunk, ami nem is vadászbombázót, hanem helikopterbalesetet közölt).
Oroszország legutóbb 2018 márciusában vesztett repülőgépet Szíriában: akkor egy An-26-os szállító repülőgép zuhant le, fedélzetén 32 emberéletet követelve. Az orosz csapatok Szíriában való állomásozása óta a Földközi-tenger is többször volt a hírek szereplője gépveszteség kapcsán: 2016-ban előbb egy MiG-29K majd egy Szu-33-as csapódott a tengerbe. Az Orosz Haditengerészet repülőgépei az Admiral Kuznyecov repülőgép-hordozó fedélzetén érkeztek Szíria partjaihoz.
Egy C-130-as katonai szállító repülőgép katasztrófáról is ebben a bejegyzésünkben számolunk be, ami 2018. május 2-án, szerdán történt az USA Georgia államának Savannah/Hilton Head Nemzetközi Repülőterén. A WC-130H változatú Hercules fedélzetén 9 fővel röviddel a felszállást követően egy útkereszteződésnél csapódott a földnek. A repülőgép a Puerto Rico-i Nemzeti Gárda kötelékébe tartozott. A vizsgálatot megkezdték, egyelőre nem tudni, mi okozta a katasztrófát. Mutatjuk a videót:
2018. április 29-én is egy Hercules, méghozzá a Líbiai Légierő C-130H típusa zuhant le szintén röviddel a felszállást követően, Sharara repülőtere közelében. A repülőgépen 4 fő utazott, egyikük túlélte az esetet, állapotáról nincs információ.
Forrás: https://aviation-safety.net/
Soha nem mértek még akkora forgalmat Magyarország légterében, mint 2024-ben. A HungaroControl Zrt. szakembereinek az év során összesen 1 143 937 repülőgépet kellett irányítania, közel 6 százalékkal túlszárnyalva az ugyancsak rekordévnek számító 2023-as esztendőt.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.