Itt találod az összes cikket a „Brit Királyi Légierő” témában!
A Brit Királyi Légierő pilótaképző rendszere a közelmúltban többször is a hírek szereplője volt: most a képzés fő platformjának tekinthető BAE Systems Hawk T2 flottáról láttak napvilágot friss hírek.
Mint ahogy arról korábban már lapunkon is beszámoltunk, az Aero Vodochody és a harci kiképzési feladatokra szakosodott Draken vállalat együttműködésben biztosítja a Brit Királyi Légierő számára az úgynevezett Interim Red Air Aggressor Training Service (IRAATS) szolgáltatást. Az első "bevetésre" nem is kellett sokat várni.
Az Egyesült Királyság Védelmi Minisztériuma bejelentette, hogy egy 2,35 milliárd font értékű program keretében új fejlesztésű radarokkal szerelik fel a brit Eurofighter Typhoon vadászbombázókat.
Az eredetileg tervezett, 2027-es kivonási dátum helyett 5 évvel korábban búcsúztak el a Hawk T1-esek a briteknél, igaz a légierő híres bemutató csapata, a Red Arrows, továbbra is ezt a változatot repüli majd.
A napokban számoltunk be lapunkon arról, hogy nyugdíjba vonult a brit BAe 146-os flotta: friss cikkünkben pedig már a repülőgépek váltótípusát is bemutathatjuk Olvasóinknak.
Búcsúzik az aktív szolgálattól a Brit Királyi Légierő BAe 146 szállító repülőgép flottája is: nézzük, milyen sors vár a gépekre a kivonás után!
A ZP809 lajstromjelű, utolsó P-8A Poseidon MRA1 típusú többfeladatú, tengerészeti járőr repülőgép 2022. január 11-én érkezett meg a skóciai Lossiemouth légibázisra, teljessé téve ezzel a kilencgépes brit flottát.
Újabb P-8A Poseidon MRA1 típusú többfeladatú, tengerészeti járőr repülőgép csatlakozott a Brit Királyi Légierő flottájához: a hetedik példányt 2021 októberében szállították le.
A Brit Királyi Légierő 14 évnyi aktív szolgálat után február végén hivatalosan is elbúcsúztatta Sentinel R1 repülőgép flottáját.
A brit védelmi minisztérium 2020. október 14-én jelentette be, hogy felajánlották Katar számára azt a lehetőséget, mely szerint náluk állomásozhatnának a katariak által megrendelt Hawk kiképző repülőgépek.
2020. február 4-én új típussal bővült a Brit Királyi Légirő flottája: az első P-8A Poseidon MRA1 tengerészeti felderítőgép az USA-ból az észak-skóciai Kinloss Légibázisra repült át.
Első alkalommal landoltak az Egyesült Királyság F-35B Lightning II típusú repülőgépei a Királyi Haditengerészet HMS Queen Elizabeth repülőgép-hordozóján.
A Brit Királyi Légierő (RAF) 2019. szeptember 27-én ünnepélyes keretek között átvette az utolsó Eurofighter Typhoon repülőgépét.
2019. július 12-én teljesítette szűzfelszállását az első, brit részre készülő Boeing P-8A Poseidon többfeladatú tengerészeti járőrgép, melyből összesen kienc példányt rendelt a Brit Királyi Légierő.
A Ciprusról felszálló brit Lockheed Martin F-35B Lightning II ötödik generációs harci repülőgépek az Iszlám Állam elleni bevetések során estek át a tűzkeresztségen a közelmúltban.
Mint ahogy arról korábban már lapunkon is beszámoltunk, tavasszal nyugdíjba vonul a brit Tornado GR4 flotta. Február 4-én és 5-én pedig nyolc Tornado tért vissza utolsó bevetéséről, mutatjuk a videót.
2019. január 10-én, kevesebb mint egy év alatt elérte a bevethetőség első lépcsőjét, vagyis az úgynevezett bevezető műveleti képességet (IOC – Initial Operational Capability) az Egyesült Királyság F-35B állománya.
A Brit Királyi Légierő készül ikonikus típusának végleges búcsúztatására: a Tornado GR4 flotta 2019 márciusában búcsúzik az aktív szolgálattól.
Az 1918. április 1-jén megalakult Brit Királyi Légierő 100 éves jubileumát ünnepli idén, melynek kapcsán 2018. július 10-én nagyszabású ünnepséget rendeztek Londonban.
Az Egyesült Királyság haditengerészetének közleménye szerint, 2018 júniusának elején megérkeznek az első F-35B-k Nagy-Britanniába. A repülőgépek az Egyesült Államokból érkeznek, a transzatlanti átrepülést 2 brit légierős, illetve 2 haditengerészeti pilóta hajtja végre.
A Brit Királyi Légierő Typhoon vadászrepülőgépei a NATO dél-európai régiójában légirendészeti feladatokat látnak majd el a 2017-es év folyamán.
Bár a Brit Királyi Légierő híres bemutatócsapatának, a Red Arrows-nak a működését sosem fenyegette reális veszély, mostanra biztossá vált, hogy a kötelék a jövőben is folytathatja tevékenységét, a jelenlegi Hawk T1 típust pedig új gépek válthatják majd a Scampton légibázison.
Az F-35-ösök a fegyver legújabb változatát kapják majd meg.
A Brit Királyi Légierő (RAF) június 20-23. között az MH Pápa Bázisrepülőtérről hajtott végre gyakorlórepüléseket.
Az Egyesült Királyság az F-35B típusú ötödik generációs vadászgépből jelenleg két tesztelésre szolgáló példánnyal (BK-1 és BK-2) rendelkezik.
Az Brit Királyi Légierő (RAF) a Stratégiai Védelmi és Biztonsági Felülvizsgálat (Strategic Defence and Security Review – SDSR) értelmében újabb 2 Shadow R1 típusú felderítő-hírszerző repülőgépet kap. A Defense News Weekly információi szerint, a 2 újabb példány a már hadrendbe állított 6 gépes Shadow R1 flottát erősíti majd.
A Brit Királyi Haditengerészet légiereje mint minden évben, az idén is megtartotta kitűnő légi bemutatóját a délnyugat-angliai Yeoviltonban. Az esemény azontúl, hogy kitűnően mutatta be a flottalégierő képességeit, ezúttal az itt található Westland repülőgépgyár centenáriuma előtt is tisztelgett. Akárcsak repülőgépből, repülőnapból is sokféle van. A skála a szomszéd falu füves sportrepülőterén tartott helyi járatú eseményektől a többnapos, vadászgépek tucatjait és több műrepülőcsapatot is felvonultató nagyszabású air show-kig terjed. Vannak olyan specializált repülőnapok is, amelyek csak egy kisebb szeletét mutatják be a katonai repülésnek, de ezt olyan mélyen, amilyen mélyen a hétköznapi civil néző egyáltalán megismerheti.
A légitársaság 1,5 millió utast és több mint 77 ezer tonna rakományt szállított egy évtized alatt a magyar főváros és a közel-keleti metropolisz között, hozzájárulva ezzel a magyar turizmus és kereskedelmi kapcsolatok bővüléséhez.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.