Itt találod az összes cikket a „Hawk” témában!
Mint ahogy arról már közösségi oldalunkon is beszámoltunk, 2024. március 8-án egy korszak véget ért a Kanadai Királyi Légierő történetében, melynek következtében a nagy múltra visszatekintő pilótaképző rendszerük is átalakul.
A napokban látott napvilágot a hír, mely szerint az Ausztrál Királyi Légierő modernizálja a Hawk kiképző repülőgép flottáját egy 1,5 milliárd dollár értékű szerződés keretein belül.
2020. december 16-án különleges eseményre került sor a Finn Légierő Akadémiáján, Tikkakoskiban, ahol a Hawk kiképző repülőgép szolgálatban állásának 40. évfordulóját ünnepelték, melyhez kötődően egy különleges, kék-fehér festésű gépet is bemutattak.
A brit védelmi minisztérium 2020. október 14-én jelentette be, hogy felajánlották Katar számára azt a lehetőséget, mely szerint náluk állomásozhatnának a katariak által megrendelt Hawk kiképző repülőgépek.
2018. március 20-án, kedden lezuhant a Brit Királyi Légierő világhírű Red Arrows bemutató csapat, illetve az Indiai Légierő egy-egy Hawk típusú kiképző repülőgépe.
„Carpathian Hawk” néven a brit és magyar légierő katonái gyakorlatot rendeznek augusztus 14-25. között a kecskeméti repülőbázison.
Az Ománi Királyi Légierő 2017. július 29-én a Masirah légibázison hivatalosan is átvette az első Hawk Mk.128 típusú harci-kiképző repülőgépeit, melyeket a brit BAE Systems vállalat szállított le.
A brit BAE Systems vállalat 2017. május 15-én átadta Omán részére az első Eurofighter Typhoon és Hawk repülőgépeket – írja a ukdefencejournal.org.uk.
Újabb 32 db Hawk beszerzése várható.
Közös műveleti kiképzést tartottak a Brit Királyi Légierő Hawk típusú repülői a Magyar Honvédség JAS-39 Gripenjeivel augusztus 25-én, Kecskeméten.
Tovább bővülhet az indiai Hawk-ok száma.
Megújulnak a maláj Hawkok.
A Szaúdi Légierő a napokban átvehette az első 2 Hawk Mk.165 típusú kiképzőgépét.
A Szaúd-Arábia által rendelt BAE Systems Hawk Mk 165 típusú kiképző repülőgépek leszállítás előtti berepülése lassan a végéhez közeledik.
Soha nem mértek még akkora forgalmat Magyarország légterében, mint 2024-ben. A HungaroControl Zrt. szakembereinek az év során összesen 1 143 937 repülőgépet kellett irányítania, közel 6 százalékkal túlszárnyalva az ugyancsak rekordévnek számító 2023-as esztendőt.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.