Itt találod az összes cikket a „Amerikai Légierő” témában!
2024. január 4-én, helyi idő szerint 17 óra 50 perc körül, lezuhant az Amerikai Légierő egyik B-1B Lancer típusú hadászati bombázója.
Az Amerikai Légierőhöz számos, különleges karácsonyi szokás is fűződik. Ezek közül minden bizonnyal a Télapó szánját követő NORAD-akció a leghíresebb, mely minden év decemberének sokak által várt eseménye - és amelynek történetéről már az Aranysas magazin is beszámolt.
Idén is Pápára érkezett az Amerikai Légierő 56. Harctéri Kutató-Mentő Százada, hogy az MH 47. Bázisrepülőtérről kiindulva kéthetes éleslövészettel egybekötött gyakorlaton vegyen részt.
1939-ben a Boeing megtervezte a B-29 bombázót, amely sok tekintetben megelőzte kortársait. A kilencvenes években a Fifi nevű B-29 volt az utolsó repülőképes hírmondója a történelem lapjaira kitörölhetetlenül felkerült bombázónak.
A B-52-esek immár hetedik évtizede róják az égi országutakat, s ez idő alatt komoly teher hárult rájuk. A több mint hétszáz példányban épült típussal így sajnos - nem meglepő módon - számos különleges esemény is történt.
Ideiglenesen földre kényszerült az Amerikai Légierő F-35-ös flottája, mivel hibát találtak a típusban alkalmazott Martin-Baker katapultüléseket működtető piropatronokban.
Egyre több nemzet tesz szert az ötödik generációs harci repülőgépekre - úgy tűnik, hogy a „Red Air”, azaz az agresszor-alájátszó erőket biztosító magánszolgáltatók jelenlegi kínálata nem képes lépést tartani a korral.
Az Egyesült Államok légierejének (USAF) 2023-as tervezett költségvetését nemrég küldték meg a Kongresszusnak és ez fontos változásokat hoz a repülőgép-flottát illetően is.
Az Amerikai Légierő (USAF) kezdeményezésére a Lockheed Martin új gyártósort nyit a dél-karolinai Greenville-ben, ahol a külföldi megrendelésre készülő Block 70/72 változatokat gyártják majd.
Az Amerikai Légierő költségcsökkentést javasol azáltal, hogy harci repülőgép flottáját több mint 100 példánnyal csökkentené.
2021 februárjában történelmi jelentőségű hírként járta be a sajtót, hogy az Egyesült Államok légiereje B-1B Lancereket telepített a norvégiai Ørland légibázisra.
Az Egyesült Államok légiereje a közelmúltban vonta ki a hadrendből az első B-1B Lancert abból a 17 darabos állományból, amelyet nyugdíjazásra jelöltek ki.
Szakértők szerint az F-35 program elszálló költségei miatt az Egyesült Államok légiereje (USAF) fontolóra vette, hogy közel két évtizeddel az utolsó példány megrendelését követően újra F-16-os vadászbombázókat vásároljon.
Egyelőre még csak pletykák szintjén merült fel, de állítólag az Amerikai Légierő (USAF) tervei szerint meglévő A-10 Warthog csatarepülőgépeiket a szövetségesek számára adnák el.
A csapat kezdetben a Stardusters nevet viselte, de hat bemutatót követően már a bázis környékén népszerű indián mítoszokból származó, a természeti elemek segítségével győzelmet arató Viharmadár - angolul többes számban Thunderbirds - lett.
Pár nappal az F-22A Raptor balesete után, 2020. május 19-én újabb ötödik generációs típust veszített az Amerikai Légierő: ezúttal egy F-35A a főszereplő, a helyszín ismét a floridai Eglin légibázis.
A Lockheed Martin a közelmúltban nyerte el az Egyesült Államok légierejének (USAF) 50 millió dolláros szerződését az U-2 felderítő repülőgép korszerűsítésére.
Az USAF a B-1-esek egy részét kivonná a rendszerből és az így felszabaduló költségvetési forrásokat a Northrop Grumman B-21 Raider-ekre, valamint a B-52-esek hajtóműcseréjére és nagy hatótávolságú stratégiai fegyverekre fordítaná.
Az Egyesült Államok légiereje 2001-ben rendszeresítette utolsó negyedik generációs harci repülőgépét, azóta „csak” a korszerűbb ötödik generációs típusok beszerzése folyik.
A Pentagon tervei szerint a 2020-as költségvetési évben 8 darab F-15EX-et vásárolna, amely egy jóval nagyobb, összesen 144 gépes csomag első része lenne.
A Boeing vezetősége kénytelen volt elrendelni a KC-46-os tankerek repülési tilalmát, miután az Amerikai Légierő szakemberei az elmúlt hetekben több alkalommal is találtak ottfelejtett szerszámokat és egyéb idegen tárgyakat a repülőgépek fedélzetén.
Egy egészen különleges feladatra optimalizált forgószárnyassal lépett be a világ legnagyobb fegyvervásárlójának piacára Olaszország. Nézzük meg egy kicsit részletesebben az MH-139-est.
Az óévet búcsúztatva és az új évet köszöntve az Egyesült Államok légiereje nagy kihívásoknak néz elébe, melyek érintik a szervezeti struktúráját és a haditechnikai eszközeit is.
Az Egyesült Államok légierejének (USAF) átlagos finanszírozási szintje jelenleg túl alacsony ahhoz, hogy az elkövetkező évtizedekben kiöregedő flottát egy az egyben új típussal váltsák le – derül ki a Kongresszusi Költségvetési Iroda kutatásából.
Közel másfél évtizedes beszerzés végére kerülhetett pont: nyugdíjba mehetnek az Amerikai Légierő matuzsálemi kort elért Northrop T-38 Talon sugárhajtású szuperszonikus kiképző repülőgépei.
A 2018. szeptember 28-i, pénteki nap is bekerül a Lockheed Martin F-35-ös programjának történelemkönyvébe, igaz ez most nem egy újabb mérföldkövet jelentő eseményként: a típus első gépvesztését könyvelhették el, egy tengerészgyalogsági F-35B lezuhanásával.
2018. április 24-én, kedden újabb baleset történt az Amerikai Légierő flottájában, ezúttal a Luke légibázis 56. vadászezredének egyik F-16C vadászbombázója került veszteséglistára.
Harmadik nekifutásra talán már valóban új hajtóműveket kaphatnak az amerikai légierő nagypapakorú B–52H stratégiai bombázó repülőgépei.
Az Egyesült Államok légiereje a B-52H bombázóit új hajtóművekkel látná el és nyugdíjazná a Rockwell B-1 és Northrop Grumman B-2-es flottáját, amint a Northrop újgenerációs B-21-esének megkezdődne a sorozatgyártása.
A Fairchild Republic A-10-es flotta szárnyainak felújítására kiírt szerződés meghosszabbítását tervezi az Egyesült Államok légiereje – a nyugdíjba szánt csatarepülőgépekből legalább pár századnyit szeretnének így megmenteni.
2017. november 20-án hétfőn, délután 16 óra magasságában Texas állam területén, a mexikói határ közelében, eddig ismeretlen okok miatt, lezuhant az Egyesült Államok légierejének egy T-38 Talon típusú kiképzőgépe - tette közzé a Laughlin légibázis.
A Saab cég keresi a lehetőségét a Gripen Aggressor amerikai követelményeknek történő megfeleltetésének.
Fekete héten van túl az Amerikai Légierő, hiszen az elmúlt napokban két A-10-est és egy meg nem nevezett típust is vesztettek, továbbá egy, az Egyesült Államokban kiképzését teljesítő iraki F-16-os pilóta is életét vesztette.
Kevés olyan komoly katonai vagy biztonságpolitikai feladat van, melynek kezelésében nem vesz részt az amerikai légierő a maga sajátos eszközeivel, módszereivel. Bár a levegőből valóban nem lehet megnyerni egyetlen háborút sem, de az idén 70 éves haderőnem nélkül nincs kivívott győzelem, sem sikeres NATO-művelet.
Az Egyesült Államok Légiereje (USAF) május 15-én jelentette be a hírt, mely szerint az F-35 Lightning II Joint Strike Fighter (JSF) katapultülése miatti súlykorlátozást visszavonja.
Az Egyesült Államok légiereje (USAF) a legfrissebb információk szerint még legalább 4 évig tervezi rendszerben tartani Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II repülőgépeit.
Régóta kering a sajtóban a hír, miszerint az Egyesült Államok légiereje (USAF) egyre komolyabb pilótahiánnyal küszködik. A probléma megoldásának felelőse Scott Vander Hamm vezérőrnagy, aki elmondta, hogy a jelenség már a légierő harci képességeit is veszélyezteti.
Az Egyesült Államok légiereje (USAF) új gépek beszerzésével oldaná meg a közvetlen légitámogatási képességben keletkező űrt.
2016. június 7-én, kedden, éjszakai kiképzési repülés közben összeütközött és lezuhant két F-16-os az Egyesült Államokban.
Guam szigetén zuhant le a B-52-es.
Az Egyesült Államok légiereje nem foglalkozik az F-22-es újbóli gyártásának kérdésével.
2016. február 26-án pénteken, ünnepélyes keretek között mutatkozott be az új amerikai bombázó.
A védelmi minisztérium illetékese szerint sérülékeny lehet a Lockheed Martin F-35 Lightning II repülőgép automatizált karbantartó rendszere (ALIS) a hackertámadásokkal szemben.
Az Egyesült Államok légiereje (USAF) 2016. január 24-én sikeresen végrehajtotta az első légi utántöltését a KC-46A Pegasus repülőgéppel.
2016. január 21-én lezuhant az Amerikai Légierő egyik F-16 vadászbombázó repülőgépe Arizonában.
Az amerikai Boeing vállalat a napokban jelentette be, hogy újabb 10 évre, azaz 2026-ig kitolja a T-38 Talon típusú kiképző repülőgépek üzemidejét – írja az asdnews.com.
Az Amerikai Légierő F-35 kiképzőközpontjában, mely az arizonai Luke légibázison található, napjainkra már 34 darabra nőtt a F-35-ösök száma – írja a Flightglobal.com.
Az amerikai Lockheed Martin vállalat a napokban leszállította a 2500. C-130 Hercules típusú katonai teherszállítógépet.
A KAI és a Lockheed Martin a közelmúltban mutatta be az általuk fejlesztett T-50 Golden Eagle kiképző repülőgép továbbfejlesztett változatát, amellyel a USAF T-X elnevezésű kiképzőgép tenderén terveznek indulni.
A Boeing közleménye szerint sikeresen túl van az első légi alkalmassági teszteken a gyár legújabb légi utántöltő repülőgépe, a KC-46A Pegasus. A tankert az Egyesült Államok légiereje (USAF) részére fejlesztették.
Az Egyesült Államok légiereje (USAF) keresi a lehetőséget a Csendes-óceáni térségben állomásozó csapásmérő erőinek növelésére.
Afganisztán, Afrika, Irak-Szíria – e három konfliktus-zóna arra késztetheti az Amerikai Légierő vezetését, hogy kitolja az A-10 Warthog csatarepülőgépek tervezett, hadrendből való kivonását. A Pentagon illetékese a napokban közölte a sajtóval, hogy az USAF újragondolja a kimagasló képességekkel bíró, a világ több hadszínterén már bizonyított A-10-esek kivonására vonatkozó ütemtervét.
Mint ahogy arról korábban már lapunkon is beszámoltunk, Portugália a brazil Embraer A-29N Super Tucano típusával modernizálná légierejét. A szándékból mára valóság lett, a két fél aláírta a beszerzéshez kapcsolódó szerződést.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.